ESO Paris - École Superieure d'Osteopathie (SUPOSTEO)

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Osteopati Yüksek Okulu mevcut Başkan ve Yönetici Roger Caporossi Çalışmaları tarafından Nisan 1990 yılında doğdu, osteopath Öğretim Şirketi mezun, Etütler ve Osteopatik Araştırma Teknikleri, uzman eğitim ve bu disiplin ile ilgili uygulamalar.

Créteil Akademisi Rektörü kayıtlı özel yüksek öğrenim kurulması - 9 Ağustos 2007 bir kararname ile Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan Üniversiteler Şansölyesi, ESO misyonu özel uygulayıcıları, yöneticiler oluşturmak ve yetkili, Osteopathy Uluslararası Toplum ve Dünya sağlık önleme ve sağlık koruma Teşkilatı önerilerine göre.

ESO Fransa'da lisans sonrası osteopatik eğitim tarihi okuludur. Nitekim, kurulduğu günden bu yana, kuruluş ilk olmanın osteopati eğitimi için bir öncü bir yaklaşım:

bakalorya veya dengi sonra, Fransa'da muaf, üniversite Çeşidi tam bir ders, başlangıç ​​eğitimi tam zamanlı osteopati 5 yıl, Lisans sonrası ilk osteopatik eğitim yasallığı için (1990) Sağlık ve Sosyal İşler Müdürlüğü sormak Milli Eğitim Bakanlığı ile yüksek öğrenim faaliyetlerinin kayıt için (1992) uygulamak Bologna Avrupa Birliği tarafından belirlenen standartlara biçim öğretim (2001) Hazırlık entegre dersin ilk yılın sonunda (2003) seçimi ile ilgili bir değerlendirme tesis mezuniyet dahil edilmesi için, Fransız Osteopati derecesi, Profesyonel Belgeleri Ulusal Rehberi (II Kararname 10 Nisan 2009 diploma onaylı Seviye - OJ 21 Nisan 2009). 2014 yılında, ESO Seviye I (20 Bakanlar Kurulu Kararı Ocak 2014) bir derece dahil teyit edildi.

ESO Lloyd Register Quality Assurance tarafından kendi öğretim, organizasyonu ve yönetim kalitesi için Mayıs 2003'te ISO 9001 sertifikalı, No: 1, dünya çapında bir organizasyon olarak ve ayrıca osteopati özellikle ilk okul uluslararası kalite standartlarına sertifikasyon için. Bu sertifika, 13 Mayıs 2003 tarihinde Fransız Akreditasyon Komisyonu (COFRAC'dan) ile teyit edilir. ESO, organizasyon, içerik ve süresi tarafından önerilen müfredat kalite meslek osteopati ilk eğitimi için bir referans, kurumlar ilham olan standart bir bugün Fransa ve Avrupa'da daha zorlu.

Marne-la-Vallee üniversite kampüsü kalbinde yer alan, Osteopati Yüksek Okulu Fransız ve yabancı öğrenciler, sessiz ve yeşil yüksek çalışmalar olmasına rağmen yakın üstlenmek olanak ayrıcalıklı bir konuma sahiptir 30 dakika Paris (Roissy Charles de Gaulle havaalanı ve Orly., Paris Gare de Lyon 20 dakika. ) YEK A. ESO yılda 600 öğrenci, eğitimin tüm düzeyleri ağırlamaktadır. kampüsteki diğer kolej yakınlığı farklı geçmişlere insanlar arasındaki paylaşımı teşvik etmektedir.

Dersler 120 öğretmen bir fakülte tarafından verilmektedir: Fransız osteopatlar ve tıbbi uzmanlar, bilim adamları, akademisyenler, araştırmacılar, ders yardımcıları, TD ve TP'nin yabancı profesyoneller.

Neden ESO

osteopati sağ okul seçiminde çok önemlidir.

kriterleri ESO

Ferah odalar, modern ve osteopati öğretimine uyarlanmış.
Fransa'da tarihi ilk okul kıdem bin sonra uluslararası formatta 20 yılı aşkın bir süredir özel osteopatlar oluşturmak için.
RNCP kayıtlı bir derece, Başlık I. düzeyi
Çalışmanın 4 yıldır "gerçek" hastaların tedavisini garanti profesyoneller tarafından denetlenmektedir gerçek osteopatik klinikte varlığı.
Akademik ortaklıklar (Reims, Evry).
osteopati araştırma için gerçek kaynaklar (laboratuar ekipleri).
Zengin ve yoğun öğrenci hayatı.
% 100'e yakın profesyonel ekleme.

Rakamlarla ESO

Cité Descartes üniversite merkezinin kalbinde tesislerinde 6000 m2.
160 paydaşlar: osteopatlar, sağlık profesyonelleri, araştırmacılar.
IA içinde 40 danışma odaları kliniği entegre edilmiştir.
80 harici kurslar (hastane, klinik, iş, spor kulübü ...).
Master çift diploma kursuna giden öğrenciler arasında% 10.
1 Araştırma Birimi
1 dokümantasyon merkezi (kütüphane, ortam kitaplığı).
150 oda ve 190 oda 2 öğrenci yurdu.

Konumlar

Paris

École Superieure d'Osteopathie

Address
Cité Descartes, 8 rue Alfred Nobel
Champs-Sur-Marne

77420 Paris, Île-de-France, Fransa
Telefon
+33 1 64 61 66 21