University of Oulu

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

University of Oulu multidisipliner araştırma ve eğitim yoluyla gelecek, refah ve bilgi için yenilik yaratan uluslararası bir bilim üniversitesidir. Gelecekteki yenilik, yeni bilgileri aramak, kullanmak ve uygulamakla ilgilidir. University of Oulu değişen bir yaşam ortamında insanları ve kültürü ve yeni teknolojinin insanların ve çevrenin refahını iyileştirmek için sağladığı fırsatları araştırıyor. University of Oulu çok disiplinli bir uzmandır.

Burada çalışmak için en iyi 3 neden

 • University of Oulu öğrenmeyi teşvik ediyoruz ve bilinen sınırları zorlayan araştırmalar yapıyoruz.
 • Üniversitenin etkisi tüm faaliyetlerimizde mükemmelliğe, yüksek tutkuya ve üretkenliğe dayanmaktadır.
 • Stratejimiz, uluslararası araştırmalardaki önemimizi arttırmak ve odak bölgelerimizde dünya liderlerinin yanı sıra rolümüzü güvence altına almaktır.

Hakkımızda

# 201 Dünya Üniversite Sıralaması
Times Higher Education tarafından
# 401
Dünya Üniversitelerinin Akademik Sıralaması
Shanghai Jiao Tong Üniversitesi tarafından
oulumap

Tarihçe

1958 yılında kurulan araştırma ve eğitim topluluğumuz 16000 öğrenci ve 3000 çalışanı ile Finlandiya'nın en büyük ve en çok disiplinli üniversitelerinden biridir. On fakülte, birçok bölüm ve University of Oulu uzman araştırma birimleri, çok yönlü disiplinler arası araştırma, yenilik ve profesyonel görevler için uzmanların eğitimi için temel oluşturur.

Eğitim

10 fakültenin yapısı, University of Oulu araştırma, eğitim ve toplumsal rollerdeki profilini yansıtır. Fakülteler:

 • Biyokimya ve Moleküler Tıp BMM
 • Eğitim EDU
 • Beşeri HUM
 • Bilgi Teknolojisi ve Elektrik Mühendisliği ITEE
 • Tıp MED
 • Oulu İşletme Okulu OBS
 • Oulu Maden Okulu OMS
 • Oulu Mimarlık Fakültesi OSA
 • Bilim SCI
 • Teknoloji TECH

Araştırma

University of Oulu öğrenmeyi teşvik ediyoruz ve bilinenlerin sınırlarını zorlayan araştırmalar yürütüyoruz. Tam potansiyelimizi, sürdürülebilir kaynak kullanımı, sorumlu iş, insan sağlığı ve yaşam boyu sağlık, akıllı sistemler ve hizmetlerin geliştirilmesi ve çevresel risklerin kullanılması dahil olmak üzere en büyük küresel zorlukların bazılarına çözüm bulmak için kullanıyoruz.

Kariyer

Kuzey Finlandiya'daki University of Oulu zengin yaratıcı ve entelektüel yetenek havuzuna sahip uluslararası, çok disiplinli bir araştırma üniversitesidir. Daha spesifik olarak, University of Oulu bir bilim üniversitesini, bir teknik üniversiteyi ve aynı kuruluştaki bir işletme okulunu kapsar. Oulu Bölgesi, dünya standartlarında bir R

Hizmetler

Öğrenci servisi

UniOulu bireylerle ilgilenir. Akademik zorluklarınızı çalışan bir altyapı ve kolay erişim yardımı ile destekliyoruz. Bölümünüzde, ilk adıyla rahatlıkla ele alınabilecek ve bireysel çalışma planınızı yapmanıza yardımcı olacak kişisel bir akademik irtibatınız olacaktır. İyi hazırlanmış bir çalışma planı, çalışma yolunuzda ilerleme sağlamak için değerli bir araçtır. İlk öğrenci meslektaşı olan kummi'nizle gelmeden önce çevrimiçi olarak tanışırsınız. Kummis, başlangıçta Oulu'daki günlük yaşama alışmanıza yardımcı olmak üzere eğitilmiş University of Oulu son sınıf öğrencileri.

Öğrenci evi

Yerel öğrenci konut vakfı PSOAS, ortak dairelerden stüdyolara, şehir çevresinde çok çeşitli konaklama olanakları sunmaktadır. Oulu'da nerede yaşarsanız yaşayın, süpermarketlerden kütüphanelere ve spor tesislerine kadar uzanan hizmetler evinize yakındır. PSOAS, öğrenciler tarafından dünyanın önde gelen konut sağlayıcılarından biri olarak derecelendirilmektedir.

Tellus Yenilik Arenası

Tellus Innovation Arena, Linnanmaa kampüs alanının kalbinde yer alan açık bir inovasyon alanıdır. Üniversite içinden ve dışından tüm açık fikirli kaşifler için öğrenme, işbirliği ve etkinlikler için tasarlanmıştır. İnsanlarla tanışın, fikirler geliştirin ve projeler sunun - fark yaratır.

Sağlık Hizmetleri

Tüm lisans ve yüksek lisans öğrencileri için öğrenci sağlık hizmetleri Linnanmaa kampüsünde bulunmaktadır. Sağlık hizmetleri tıbbi, zihinsel ve diş tedavisini içerir. Çoğu hizmet ücretsizdir, bazıları ise nominal ücrete tabidir.

oulustudents102

Öğrenci hayatı

Öğrenci organizasyonları Finlandiya'da kültürel etkinlikler, spor etkinlikleri, partiler ve geziler düzenleme konusunda uzmandır. Bu çalışma alanına özgü organizasyonlar, paylaşmak için ilk elden bilgiye sahip uluslararası deneyimli üyelere sahiptir. Ayrıca, uluslararası eğitim ile ilgili konularla özel olarak ilgilenen, üniversite çapında iki öğrenci kuruluşu bulunmaktadır.

Üniversite sporları

Finliler spor meraklılarıdır. Üniversite, öğrencileri ve bale, tırmanma ve yoga, kayaktan kros kayağına kadar çeşitli spor aktiviteleri sunmaktadır. Vücudunuza ve ruhunuza en yakın olanı seçmekten çekinmeyin!

Konumlar

Oulu

Address
University of Oulu
Pentti Kaiteran katu 1

90570 Oulu, Finlandiya

Akreditasyonlar

EFMD Equis Accredited