Queensland University of Technology

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

hakkında

Bugün yarına hazırlanmak

Yeni teknoloji yeni fırsatlar yaratıyor ve yaşama ve çalışma şeklimizi değiştiriyor. Teknoloji geliştikçe, sizin de gelişmenize yardımcı olacağız.

Bizim üniversite

Modern kampüsler

Kampüslerimiz öğrencilerin, akademisyenlerin ve araştırmacıların ihtiyaçlarını daha iyi karşılamak için yüksek kaliteli öğrenme, öğretme ve araştırma alanları sunar.

QUT, dünya görüşü ve gerçek dünyaya odaklanan büyük bir Avustralya üniversitesidir. Ülkenin en hızlı büyüyen araştırma üniversitelerinden birisiyiz ve kurslarımız yoğun talep görüyor. Mezunlarımız, son altı yılda bunlardan beşi verilen sekiz Rodos Bilgini içermektedir.

Öğrencilerimizi ve mezunlarımızı gittikçe daha fazla kesintiye uğrayan ve zorlanan bir dünyada ihtiyaç duyacakları becerilerle donatmaya çalışan hırslı ve işbirliğine dayalı bir kurumuz. 50.000 öğrencimize sunduğumuz öğrenci deneyimini dönüştürüyoruz ve çeşitli mesleki derecelerimizin uluslararası ve ulusal akreditasyonuna prim veriyoruz.

Uluslararası ödüllü Bilim ve Mühendislik Merkezimiz, dünyanın en büyük dijital interaktif öğrenme ve gösterim alanlarından biri olarak kabul edilen The Cube'a ev sahipliği yapmaktadır. Dünyanın ilk Yaratıcı Endüstri Fakültesini kurduk ve işbirlikçi öğrenme ve disiplinlerarası araştırma ortamlarına yoğun bir şekilde yatırım yapıyoruz.

Gerçek Dünya Öğrenimi 2020 Vizyonu

Gerçek Dünya Öğrenimi 2020 Vizyonumuz, gerçek dünya için üniversite olarak ayırt edici kimliğimizle tutarlı olarak mezunlarımıza ve öğrenci deneyimlerimize yönelik açık beklentilerimizi ana hatlarıyla belirtir.

Gelecek yıllarda bu vizyonu hayata geçirmek için kendimizi bir işbirliği kültürüne adamaya devam edeceğiz, öğrencilerimizle ve öğrencilerimizle ve öğrencilerimizin gelişen ihtiyaçlarını desteklemek için endüstri ve toplum ortaklarıyla yakın çalışacağız.

Mevcut güçlü yönleri ve iyi uygulamaları teşvik ederken, teşvik ederken, paylaşırken ve yeni fikirleri deneyimlerken, test ederken, değerlendirirken ve uygularken ilerlememizi göstereceğiz.

Vizyonumuz

Mezunlar

QUT mezunları uzun vadede değişken ortamlarda büyüyecek, bireyler ve ekipler olarak üretkenliğe katkıda bulunacak ve mesleki fikirlerde derinliği yeni fikirlere ve farklı kültürlere maruz kalmaya dayanan geniş bakış açılarıyla birleştirecektir.

Mezunlarımız:

 • Meraklı, çevik ve dirençli öğrenciler olun
 • Uygulamayı bilgilendirmek ve değişimi hayal etmek ve gerçekleştirmek için farklı düşünme biçimlerini, geniş perspektifleri ve kanıta dayalı karar vermeyi kullanın.
 • Etik ve sürdürülebilir yollarla çevrelerindeki dünya üzerinde bir etkiye katkıda bulunun
 • Disiplin içi ve disiplinler arası bağlamlarda etkili işbirlikçiler ve iletişimciler olun
 • Bilgiden yararlanmak ve işbirliği yapmak için dijital okuryazarlıktan yararlanın ve teknolojiyi stratejik olarak kullanın
 • Yerel ve küresel kültürel bağlamlarda çeşitli kültürel perspektifler hakkında bilgi sahibi olun ve bunlara saygı duyun.

Öğrenen deneyimi

QUT'un gerçek dünyadaki öğrenme deneyimi, içinde yaşadığımız ve çalıştığımız dünyanın fiziksel ve dijital doğasını yansıtacaktır. Müfredat ve müfredat etkinliklerini kapsayan QUT öğrenen deneyimi:

 • Tüm birimlerde gerçek öğrenme ve değerlendirme sağlayın
 • Tüm kurslarda işe entegre öğrenmeye (WIL) sahip olun
 • Öğrencilerimize ve onların getirdiği bilgi ve deneyime değer verin
 • Öğrencilerin, diğer disiplinlere ve düşünme yollarına maruz kalma da dahil olmak üzere geniş perspektiflerle profesyonel bilgilerde derinlik geliştirmelerini sağlayın
 • Aborijin ve Torres Strait Adalı bilgisinin belirli bir şekilde dahil edilmesiyle, farklı kültürel perspektiflerle öğrencilerin ilgisini kasıtlı olarak sağlayın
 • Öğrencileri, anlamlı işler bulmak ve yaratmak ve kariyerlerini kendi kendilerine yönetmek için profesyonel profillerini, ağlarını ve istihdam edilebilirliklerini geliştirmeleri için destekleyin
 • Öğrenci bağlılığını ve desteğini etkinleştirin
 • Öğrencilerin devam eden öğrenim ihtiyaçlarını daha iyi karşılamak için kişiselleştirilmiş, esnek ve uyarlanabilir olun
 • Çevrimiçi ve harmanlanmış öğrenme teknolojileri ve araçlarıyla geliştirin.

Vizyonumuza ulaşmak için stratejiler

Müfredat ve öğrenme dönüşümü

Müfredata ve öğrenim dönüşümüne şu şekilde yatırım yapacağız:

 • QUT öğrenci deneyimini güçlendirmek ve temin etmek için beş yıllık kurs dönüştürme ve yeniden akreditasyon döngüsünü kullanma
 • Derslerde yüksek etkili dönüşümü sağlamak için müfredat liderlerine ve ekiplerine stratejik destek ve kaynak sağlamak
 • Pazar odaklı, yüksek kaliteli, sürekli profesyonel öğrenim tekliflerini genişletmek
 • Karar verme sürecimizi bilgilendirmek için geniş bir kanıt tabanı ve çoklu bakış açıları kullanmak.

Personel geliştirme

Personelimize yatırım yapacağız:

 • Çevrimiçi, harmanlanmış ve yüz yüze bağlamlarda ilgi çekici, ilgili, gerçek dünya deneyimleri oluşturma, hayal etme, oluşturma ve kolaylaştırma için ekip tabanlı, yerleşik yaklaşımlar
 • İşe alma stratejileri ve mesleki gelişim izni (PDL) yoluyla QUT iş gücünde gerçek dünya para birimi ve bağlılık oluşturma ve sürdürme
 • İş gücü planlamasını, ödülünü ve mükemmelliğin tanınmasını gerçek dünya öğrenme 2020 vizyonumuzla uyumlu hale getirmek.

Yeni düşünme ve çalışma yolları

Yeni düşünce ve çalışma yöntemlerini teşvik edeceğiz ve sağlayacağız:

 • QUT içinde ve ötesinde 'sınır ötesi' işbirliğini desteklemek ve ödüllendirmek
 • Değişim ve dönüşüm süreci boyunca öğrenciler, endüstri ve toplumla işbirliğine dayalı ortaklıkları mümkün kılmak
 • Yeniliğe yatırım yapmak ve onu ödüllendirmek ve yeniliğin gerekli bir parçası olarak başarısızlığa karşı tolerans oluşturmak
 • Gerçek dünyadaki öğrenim önceliklerini desteklemek için yalın, esnek ve modern politikalar, süreçler ve teknoloji çözümleri oluşturmak.

Bir bakışta

Endüstri ile yakın bağlarımız ve ilgili öğretim ve uygulamalı araştırmalarımız nedeniyle 'gerçek dünyanın üniversitesi' olarak tanınıyoruz. Sektör temsilcileri ve profesyoneller, teorik eğitime pratik bir bakış açısı ekleyerek kurs gelişimimize katkıda bulunurlar.

Akademik kadromuz endüstriye danışmakta ve sıklıkla öğrencileri içeren endüstri projeleri üzerinde çalışmaktadır. Personel ve öğrenciler en son öğretim teknolojisine erişebilir.

2019 istatistikleri

Öğrenci kayıtları 52.511
Tam zamanlı öğrenci 39.744
Uluslararası öğrenciler 9.769
Toplam üniversite geliri 1,16 milyar $

Konumlar

Brisbane

Address
George Street,2
4000 Brisbane, Queensland, Avustralya

Kelvin Korusu

Address
4059 Kelvin Korusu, Queensland, Avustralya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin