Charité – University of Medicine Berlin

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Charité – University of Medicine Berlin

Charité, Avrupa'nın en büyük üniversite hastanelerinden biridir. Tüm klinik bakım, araştırma ve öğretim hizmetlerimiz doktorlar ve en yüksek uluslararası standarttaki araştırmacılar tarafından sağlanmaktadır. Charité, Emil von Behring, Robert Koch ve Paul Ehrlich de dahil olmak üzere, Alman Nobel Ödülü'nün Fizyoloji veya Tıp dalında kazananlarının yarısından fazlasını haklı gururla iddia ediyor. Charité, eğitim ve öğretimdeki mükemmelliği ile dünyaca ünlüdür.

121289_121083_about-us-medical-neurosciences_460x337.jpg

Medical Neurosciences çeviri araştırmalarına odaklanır. Temel amaç, tezgahtaki başarılar ile başucudaki tedavi arasındaki boşluğu doldurmaktır. Temel laboratuvar araştırmalarını ve kliniği fakülte, öğrenciler, ders içeriği ve altyapı açısından birleştiriyoruz. Program, nörobilimin genişlemesini moleküler nörobiyolojiden biliş ve nörovasküler hastalıklara kadar kapsamaktadır.

Program, öğrencileri bireysel gelişim planlarının tasarımıyla birlikte çeşitli seçmeli dersler ve laboratuvar rotasyon fırsatları sunan kendi kişisel profesyonellerini geliştirmeye teşvik eder. Sonuç olarak, öğrenciler, öğrencilerin çalışma bültenleri CNS , bilim çarpmalarına katkı, kendi kendine organize geri çekilmeler, programın geliştirilmesi için danışma grupları ve diğerleri gibi çeşitli projeler ve etkinlikler geliştirmiştir.

121288_121084_4844_460x337.jpg

Üniversitenin Konumu

Berlin, dünyanın dört bir yanından insanları çeken, Almanya'nın heyecan verici ve renkli bir başkentidir. Bilimin en önemli yeri olarak Berlin, Humboldt Universität zu Berlin ve Freie Universität Berlin dahil olmak üzere 13 üniversiteye ev sahipliği yapmaktadır. Charité - Universitätsmedizin Berlin, bu prestijli üniversitelerin her ikisinin de tıp fakültesidir. Ek olarak, burada Max Delbrück Moleküler Tıp Merkezi, Max Planck İnsan Gelişimi Enstitüsü, Leibniz Moleküler Farmakoloji Araştırma Merkezi ve Max Planck Enfeksiyon Biyolojisi Enstitüsü gibi üniversite dışı araştırma merkezleri bulunmaktadır.

Konumlar

Berlin

Address
Charité — Universtätsmedzin Berlin
Charitéplatz 1

10117 Berlin, Berlin, Almanya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin