Southern California University School of Oriental Medicine and Acupuncture

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Fakülte, yönetim ve personel sizi Southern California University School of Oriental Medicine and Acupuncture (“SCUSOMA”) karşılar .

Bu sayfa okul ve onun politikaları ve prosedürleri hakkında bilgi edinmenize yardımcı olacaktır. Tüm sorularınızın cevaplarını içermeyebilir, ancak SCUSOMA'daki zamanınız boyunca her öğrenciyi mevcut hizmetlere, faaliyetlere ve bireysel sorumluluklara yönlendirmeye hizmet edecektir.

Öğrenci organının herhangi bir değişiklikten haberdar olması için her türlü çaba gösterilmekle birlikte, SCUSOMA'nın politikaları, prosedürleri, akademik ve akademik olmayan gereksinimleri ve ücretleri önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir.

Bu sitedeki bilgiler, yazdırma sırasında doğrudur, ancak devlet kurullarının, federal veya eyalet yönetim organlarının veya diğer düzenleyici kurumların gereksinimlerine uygun olarak değişebilir.

Bu değişiklikler ayrıca önceden bildirim veya yükümlülük olmaksızın da uygulanabilir. Ayrıca, aksi belirtilmedikçe, değişiklikler yapıldığında etkilidir.

Değişiklikler öğrencilere bülten panosu gönderileri veya yazılı bildirimler, kampüs içi yayınlar, okul meclislerindeki sözlü duyurular veya her çeyrek başında dağıtılan kayıt bilgi paketleri ile bildirilir.

SCUSOMA öğrencilerine, bu kitapçıkta sunulan kurallar, yönetmelikler, gereksinimler ve sorumluluklar ile yıl boyunca yayınlanan çeşitli güncellemeler hakkında bilgi sahibi olma sorumluluğu vardır.

Misyon

Southern California University School of Oriental Medicine and Acupuncture (“SCUSOMA”), oryantal tıp eğitiminde en yüksek ideallere bağlı.

Mezunlarımız sadece tıp alanındaki en profesyonel ve yetkin sağlık hizmeti sağlayıcıları arasında değil, aynı zamanda olgun ve merhametli bir insanın erdemlerini de örnekleyecektir.

SCUSOMA, mezunlarını dinamik bir dünyanın ihtiyaçlarına cevap vermek için değer, bilgi ve becerilerle donatır. SCUSOMA ayrıca mezunlarını Doğu tıp eğitiminde ve kamu hizmetlerinde liderlik için hazırlar.

Biz teşvik ediyoruz:

 • Öğretimde ve öğrenmede mükemmeliyet;
 • Arkadaşlık ve meslektaşları, toplum ve diğer sağlık meslekleri ile işbirliği;
 • İnsan, fikir ve deneyimlerdeki çeşitlilik;
 • Etkili ve şefkatli iletişim;
 • Saygılı ve etik davranışlar; ve
 • Sağlığa ve topluma olan bağlılık.

Eğitim Amaçları

Mezunlar, tüm birinci basamak sağlık hizmeti verenlerin orjinal tıbbın gerektirdiği California Eyaleti lisans sınavını geçebileceklerdir.

Mezunlar, öğrencilerden sağlık hizmeti sağlayıcılarına başarılı geçişler için iş planları hazırlayabilecekler.

Mezunlar şunları gösterebilecekler:

 • Doğu tıbbının kuramları, ilkeleri ve terapötik yaklaşımları hakkında bilgi ve klinik uygulama. Bunlar, bunlarla sınırlı olmamak üzere, akupunktur, otboli, tui-na, çukurlaşma, yakı ve qi gong'u içerir.
 • Biyomedikal ve Oryantal tıbbi perspektiflerden hastalıkların çeşitli nedenleri ve vücut üzerinde çalıştıkları yollar hakkında bilgi.
 • Biyomedikal ve Oryantal tıbbi perspektiflerden vücudun ve onun ana organ sistemlerinin normal ve patolojik yapıları ve fonksiyonları hakkında bilgi.

Mezunlar, oryantal tıpta en yüksek kalitede hasta bakımını yapabilecekler:

 • Doğru tıbbi geçmişi edinin, tanıyı formüle edin ve uygun tedavi planlarını tasarlayın.
 • Uygun fiziksel ve oryantal tıbbi değerlendirmeleri yapın.
 • Hasta yönetimi protokolleri geliştirmek ve doğru tıbbi kayıtları korumak.
 • Gerektiğinde diğer sağlık hizmeti sağlayıcıları veya acil bakım hizmetleri ile etkin bir şekilde iletişim kurun ve bunlara bir başvuru yapın ya da gerektiğinde acil bakım hizmetleri sunun.

Eğitiminize başlarken sizinle birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz!

Konumlar

Los Angeles

Address
3460 Wilshire Blvs. Suite 500
90010 Los Angeles, Kaliforniya, Amerika Birleşik Devletleri