Rice University | Wiess School of Natural Sciences

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Wiies Doğa Bilimleri Okulu her zaman Rice Üniversitesi için yeni sınırları temsil etti. Kökleri, Rice Enstitüsünün doğduğu 1912 yılına dayanıyor. Aslında, Enstitünün dört kurucu bölümü (biyoloji, kimya, matematik ve fizik) tümü hala Wies Okulu'nun bir parçasıdır. Wiess Okulu'nun adaşı olan Harry Carothers Wiess, Pilav ve Houston'ın başarısının bilimdeki öneminin farkında olan pirinçsever, Houston hayırsever ve işadamıydı.

Bugün Wiess Okulu, araştırma sınıflarına ve lisans öğrencilerine araştırma laboratuarlarına giren araştırmalarla eğitim sınırlarına öncülük etmektedir. Günümüzdeki pirinç laboratuvarlarının çoğunluğunda, lisans öğrencileri, astronomi, biyokimya, hücre biyolojisi, kimya, yer bilimi, ekoloji, evrim biyolojisi, matematik alanlarında insan anlayışının sınırlarını ilerletmek için fakülte, yüksek lisans öğrencileri ve doktora sonrası araştırmacılar ile yan yana çalışıyor bulunabilir Ve fizik.

pexels-foto-248152

Wies Doğa Bilimleri Okulu altı bölümden oluşur:

  • biyolojik bilimler
  • kimya
  • Yer bilimleri
  • Kinesiyoloji
  • matematik
  • Fizik ve Astronomi

Doğa Bilimleri fakülte, Biyosistemler ve Biyomühendislik Enstitüsü, Nanoskler Bilim ve Teknoloji Richard E. Smalley Enstitüsü, Pirinç Kuantum Enstitüsü, Disiplinlerarası Biyobilim Eğitimi için WM Keck Merkezi, Körfez Sahil Konsorsiyumu ve Pirinç Alanı Enstitüsü dahil olmak üzere birçok Disiplinlerarası enstitü ve merkezlere katılmıştır . Araştırma ortaklıkları, Baylor Tıp Fakültesi, MD Anderson Kanser Merkezi, NASA, Texas Üniversitesi Sağlık Bilimleri Merkezi, Teksas Tıp Şube Üniversitesi ve University of Houston'ın yanı sıra vakıflar, müzeler, endüstriler ve diğer üniversiteler ve şirketler de dahil olmak üzere yerel kurumları kapsamaktadır. Dünya çapında.

Nobel Laurates Robert Curl ve Richard Smalley'nin araştırması, bilim ve mühendislik alanlarında birçok alanı bir araya getiren nanoscience ve teknolojinin yeni disiplinini müjdeledi. Okul, nano araştırmanın temelini oluşturmanın yanı sıra son zamanlarda Ulusal Bilimler Akademisi'nin tüm üyeleri olan üç ünlü bilim insanı işe aldı. Kanser, fizik ve kimyadaki araştırma laboratuarı, fizikten kanser araştırma ve tedavisine yeni kavramlar uygulamak için Teksas Tıp Merkezi'ndeki kanser uzmanlarıyla ortak çalışacak. Fakülte üyelerimiz: Packard Kardeşliği, Beckman Vakfı Kardeşliği, Junior fakülte için NSF KARİYER Ödülleri, Feynman Ödülleri, Kimyada Norman Hackerman ödülleri, Dünya ve Uzay Biliminin Kamusal Anlayışının Geliştirilmesi için Athelstan Spilhaus Ödülü, Ve Ulusal Bilim Akademisi'nden Kamu Refah Madalyası.

Okul, lisans öğrencilerine çok sayıda araştırma imkânı sunmaktadır ve çoğu dergi içerisinde birçok yayın yapar. Egzotik bitki ve hayvan istilaları, Texas ekosistemleri, genlerin ve genomların evrimsel dinamikleri, tuz kimyasının doymuş Mars toprakının donması üzerindeki etkileri, Alzheimer Hastalığında nörogenezis, Ve atomları soğurmak için binalar lazerlerle bir milyonuncu derecede mutlak sıfırın üstünde, birkaç isim.

Doğa Bilimleri'ni destekleyen alan, lisans ve yüksek lisans araştırma programlarına verilen son donanımlarda oldukça çeşitlidir. Okul aynı zamanda birçok alanda profesyonel bir bilim master programını desteklemektedir.

Konumlar

Houston

Dean of Wiess School of Natural Sciences

Address
Rice University
Wiess School of Natural Sciences
MS-102
P.O. Box 1892

77005 Houston, Teksas, Amerika Birleşik Devletleri

Houston

Address
6100 Main St.
E100 George R. Brown Hall

77005-1827 Houston, Teksas, Amerika Birleşik Devletleri

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin