Jefferson State Community College

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Başkanın Mesajı

50 yıldan fazla bir süredir, Jefferson State Community College kolaylık, değer ve kişisel dikkat ile harmanlanmış kaliteli bir eğitim sunarak daha büyük Birmingham bölgesine hizmet etmekten gurur duymaktadır. Jefferson State, hizmet verdiğimiz topluluklarda sağlam bir şekilde köklü kalmaya devam etmekte olup, sürekli olarak tüm kuşaklardan insanlara, hedeflerine ulaşmak için gereken eğitim ve işgücü eğitimlerini edinmelerine yardımcı olmaktadır.

Jefferson State her yıl yaklaşık 15.000 öğrenciye hizmet vermektedir ve eyaletteki en büyük topluluk kolejlerinden biridir. Şu anda Jefferson, Shelby, St. Clair ve Chilton ilçelerinde bulunan dört kampüsümüzde 120'den fazla üniversite transfer programı, 33 kariyer programı ve çok sayıda sertifika programı sunuyoruz. Bu kampüslere ek olarak, herhangi bir yerden esnek öğrenime izin vermek için kapsamlı bir çevrimiçi varlığımız var. Personelimiz ihtiyaçlarınızı karşılayan bir program ya da kurs bulmanıza yardımcı olmak için isteklidir.

Birçok kurumda sürekli artan eğitim maliyeti ile yüksek öğrenim birçok ailenin erişemeyeceği bir yerde olabilir. Jefferson Eyaleti, en yüksek kapasitede erişilebilir, ekonomik bir eğitim sağlama konusunda gurur duymaktadır. Ben kendim Jefferson State mezunuyum. Kaliteli, uygun fiyatlı bir eğitim fırsatının öğrencileri dört yıllık bir kuruma transfer etmeye veya işgücüne girmeye nasıl hazırladığını ilk elden gördüm.

Lütfen sitemizi inceleyin ve Jefferson State'in vizyonunuzu gerçekleştirmenize nasıl yardımcı olabileceğini keşfedin. Size Jefferson State'teki Evinizi nerede bulabileceğinizi gösterelim.

Keith A. Brown, Başkan

Jefferson State Community College

Görev beyanı

Vizyonumuz

Jefferson State Community College vizyonu, bireylerin teknolojik olarak talepkar bir toplumda çalışması için gereken bilgi ve becerileri sağlayarak Alabama eyaletindeki en etkili topluluk koleji olarak tanınmasıdır. Önemli ve hızlı bir değişim döneminde, öğrencinin ihtiyaçlarını ilk önce duyarlı ve yenilikçi olmanın yanı sıra, çeşitli dağıtım sistemlerini kullanarak yaşam boyu öğrenme için bir katalizör haline getirmeyi amaçlıyoruz.

Felsefe ve Amaç Beyanı

Jefferson State Community College , kapsamlı, halka açık, iki yıllık bir topluluk koleji olarak, bireysel öğrenci, topluluk ve diğer hedef kitlelerin ihtiyaçlarının karşılanabileceği bir eğitim ortamı sağlamak için mevcuttur. Bu eğitim ortamında, Jefferson State, üniversite eğitimini, onu arayan herkes için ve Alabama Community College Sisteminin vizyonu, misyonu, hedefleri ve hedefleriyle tutarlı bir şekilde erişilebilir kılmaya çalışmaktadır. Üniversite, eğitimli bir insanı tanımlamaya yardımcı olan özellikleri yansıtan programlar ve aktiviteler sunmaya kendini adamıştır. Bu özellikler, bireye kendi kültürünü ve çevresini anlamasını sağlayan bir genel eğitim düzeyi; yaşam boyu öğrenen ve toplumun üretken bir üyesi olarak daha fazla büyüme için gerekli olan analiz, iletişim, niceliklendirme ve sentezleme becerilerinin geliştirilmesi; sivil ve sosyal sorumluluğa yol açan kabul görmüş etik ilkelere dayanan bir kişisel değerler sisteminin belirlenmesi; ve eğlence faaliyetlerinin gelişimini ve sağlıklı bir yaşam tarzını geliştiren becerilerin kazanılması. Bu özelliklere sadece organize kurslar ve programlar yoluyla değil aynı zamanda kolejin entelektüel ve sosyal iklimi ile ve toplumun ihtiyaçlarına göre sunulan çeşitli sosyal, kültürel, sivil ve diğer eğitimsel faaliyetler yoluyla da ulaşılmaktadır.

Bu felsefeden kaynaklanan aşağıdaki amaçlar, üniversite tarafından kurumun genel rolünü yerine getirme taahhütleri olarak belirtilmiştir:

 • Üniversite, öğrencilerin yaşamlarını sürdürmek ve toplumun eğitimli üyeleri olmak için gerekli bilgi ve becerileri edinebilecekleri erişilebilir eğitim ve işgücü geliştirme programları sunma konusunda kararlıdır. Öğrenciler aşağıdakilerden birini seçebilirsiniz:
 • Öğrencileri bir kolej veya üniversiteye küçük yaşta transfer etmeye hazırlayan üniversite paralel derece programları.
 • Genel ve kariyere özgü eğitimi entegre eden ve öğrencileri hemen işe almaya hazırlayan kariyer ve profesyonel derece programları.
 • Sertifika ve kredisiz sertifika programları ve öğrencilerin yetenekli çalışanlar gerektiren işlerde işe ya da ilerlemeye hazırlanmak için özel eğitim almalarını sağlayan diğer öğrenme fırsatları.
 • Nitelikli lise öğrencilerinin lise diploması ve / veya yüksek lisans derecesi için kredi kazanmasını sağlayan çift kayıt programları.
 • Yeni teknolojilerle erişilebilirliği teşvik eden uzaktan eğitim programları ve sınıfları.

Kolej, öğrencilerinin eğitim hedeflerine ulaşmalarına ve sosyal ve fiziksel gelişimlerini artırmalarına yardımcı olmak için gerekli hizmetleri ve ortamı sağlamayı taahhüt eder. Bunlar şunları içerir:

 • Tüm öğrencilerin hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olan öğrenci akademik, gelişimsel ve destek hizmetleri.
 • Öğrencileri, fakülteleri ve personeli destekleyen idari hizmetler.
 • Öğrenmeye elverişli bir ortam.

Kolej, kampus dışındaki bağlantıların kurulmasında ve ortak hedeflerden ilham alan ortaklıklar geliştirilmesinde lider olarak hareket etmeyi taahhüt eder. Topluluğa kolej tesisleri ve kaynakları sunmanın yanı sıra, kolej şunları sağlama sorumluluğunu da kabul eder:

 • Topluluk, sosyal ve toplumsal refahı teşvik eden faaliyetler.
 • İşgücü eğitimi ve yeniden eğitim yoluyla ekonomik refahı ve büyümeyi teşvik eden kurslar ve diğer etkinlikler.
 • Kültürel deneyimleri genişleten fırsatlar.
 • Mevcut ve gelecekteki üniversite programlarını geliştirmek için finansal kaynaklar.

Tüm bu çabalarda Jefferson State şunları sağlamaya kararlıdır:

 • Akredite olmuş üniversite kurumlarıyla uyumlu başarı standartlarının korunması.
 • Iş ve sanayi ihtiyaçlarını karşılayan teknik değerlendirme ve sertifika sistemi.
 • Makul maliyetlerle sunulan erişilebilir programlar.
 • Diğer okullarla, üniversitelerle, işletmelerle ve genel olarak toplumla ortaklıklar kurulması.
 • Sürekli değerlendirme ve inovasyonun öğretme ve öğrenmedeki savunuculuğu yoluyla sürekli iyileştirme.

Konumlar

Birmingham

Address
2601 Carson Rd, Birmingham, Al
35215 Birmingham, Alabama, Amerika Birleşik Devletleri

Pell Şehri

Address
500 College Circle
35125 Pell Şehri, Alabama, Amerika Birleşik Devletleri

Clanton

Address
Lay Dam Road,1850
35045 Clanton, Alabama, Amerika Birleşik Devletleri

Birmingham

Address
Valleydale Road,4600
35242 Birmingham, Alabama, Amerika Birleşik Devletleri