Division of Graduate Medical Sciences at Boston University School of Medicine

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Boston Üniversitesi Tıp Fakültesi (BUSM) Lisansüstü Tıp Bilimleri Bölümü (GMS) biyomedikal bilimlerinde araştırma ve lisansüstü eğitim alanında tanınmış bir liderdir. 900'den fazla öğrencilerimiz, birçok alanda kullanılabilen disiplinlerarası programlarla 33 eğitim alanından birini seçebilir. Öğrenciler doktora yapabilirler. veya MD / Ph.D 15 farklı bölüm ve programda derece. Tıp Bilimleri, Ruh Sağlığı Danışmanlığı ve Davranış Tıbbı, Klinik Araştırma ve diğer bilimsel ve sağlık hizmetleri odaklı disiplinlerde olduğu gibi bu alanların çoğunda yüksek lisans derecesi kazanılabilir. Sertifikalar çeşitli çalışma alanlarında da mevcuttur.

59782_WelcomeGMSbanner.jpg

GMS, Boston Üniversitesi Tıp Fakültesi , Boston Üniversitesi Halk Sağlığı Okulu ve Boston Üniversitesi Henry M.'yi içeren modern bir kentsel akademik sağlık merkezi olan Boston Üniversitesi Tıp Merkezi'nin (BUMC) merkezinde, Boston'un tarihi South End bölgesinde yer almaktadır. Diş Hekimliği Goldman Okulu . Ayrıca kampüste Boston Tıp Merkezi , Boston'un önde gelen öğretim hastanelerinden biri ve BUSM'ın ana öğretim üyesi. Birlikte, bu kurumlar klinik ve temel bilim araştırmacıları arasında kurulmuş birçok işbirliğiyle dünya çapında bir fakülteye sahiptir. Bu, öğrencilerin en son teknolojiye sahip çekirdek tesisleri (örn. Görüntüleme, akış sitometrisi, proteomik ve gen ekspresyon analizi) kullanarak translasyonel ve disiplinler arası araştırmalara katılmaları için eşsiz bir fırsat sunmaktadır. Kampüste ve Boston'da yaşam hakkında daha fazla bilgi edinmek için Öğrenci Yaşamı sayfamızı ziyaret edin.

Tarihçe

Boston Üniversitesi Tıp Fakültesi, New England Kadın Tıp Koleji olarak başladığı 1848 yılına uzanan zengin bir tarihe sahiptir. Özellikle, kadınlara tıp eğitimi sunan ilk kadın kurumdu ve aynı zamanda ilk zenci kadın doktoru mezun oldu. 1873 yılında, tıp fakültesi Boston Üniversitesi ile birleşti, ulustaki ilk eğitim bölgesi tıp fakültesi oldu.

BUSM artık kurumsal öğrenim hedefleri olan BU CARES'in rehberlik ettiği yarının bilim adamlarını, hekimlerini ve biyomedikal eğitimcilerini eğitmek için mükemmeliyete adamış bir kurumda ileri dereceler almaya karar veren yaklaşık 1600 yüksek lisans ve tıp öğrencisine ev sahipliği yapmaktadır.

Konumlar

Boston

Address
72 East Concord Street L-315
02118 Boston, Massachusetts, Amerika Birleşik Devletleri