The University of Edinburgh - College of Medicine & Veterinary Medicine

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Tıp ve Veteriner Hekimliği Fakültesi iki okuldan oluşur. Bunlar Edinburgh Tıp Okulu ve Royal (Dick) Veterinerlik Okulu'dur.

Birlikte veteriner hekimler, tıbbi görevliler ve biyomedikal bilim adamlarının birlikte çalıştığı ve popülasyonlarımızı etkileyen yaygın hastalık nedenlerini inceleyen İngiltere'de benzersiz bir grup oluşturuyoruz. Kampüslerimiz, yapımız ve derecelerimizin organizasyonu Royal (Dick) Veterinerlik Okulu ve Edinburgh Tıp Okulu'ndan aynı havayı solumak, birlikte projeler tasarlamak ve uzmanlık alanlarında öğretim görevlileri olmasını sağlar.

Veteriner

Royal (Dick) Veterinerlik Okulu

İngiltere'de Araştırma Mükemmellik Çerçevesi 2014'teki en yüksek rütbeli veterinerlik okulu olan Royal (Dick) Veterinerlik Araştırmaları Yüksek Okulu, veteriner eğitimi, araştırma ve uygulama alanlarında dünya lideridir. Ödüllü bir müfredat, yenilikçi öğretim yöntemleri ve disiplinlerarası bir ortam kullanarak seçkin veteriner eğitimi veriyoruz. 2008 Araştırma Değerlendirme Eğitimlerinde araştırma kalitesi için yedi İngiltere veteriner okulları arasında yer aldık ve okulun olağanüstü uluslararası itibarını teyit ettik. Klinik hizmetlerimiz - Küçük Hayvan ve Büyük Hayvan Hastanesi Hastanesi -, İngiltere'deki klinik bakımın en etkili merkezlerindendir.

Edinburgh Tıp Fakültesi

Edinburgh Tıp Okulu üç Deanery'e ev sahipliği yapıyor. Bunlar Biyomedikal Bilimler, Klinik Bilimler ve Moleküler, Genetik ve Nüfus Sağlık Bilimleri.

MBChB programı ve diğer biyomedikal lisans ve lisansüstü eğitim programlarının öğretimi üç Dekanlık arasında yapılır. Doğru bireyi hem klinik hem de klinik dışı olarak bir araya getirerek, insan hayatımızda fark yaratan heyecan verici işler geliştirme fırsatlarını katalize eder ve yaratırız. Edinburgh Tıp Okulu, birinci sınıf öğrencilere, en heyecan verici insanlar tarafından birinci sınıf bir eğitim sunmaktadır.

Araştırmanın aziz olduğu ve yargılantığı bir ortamda mükemmel bir deneyim sunuyoruz. Araştırma, her öğrencinin hayatının önemli bir bileşenidir; insanlığa olumlu bir değişim getirmek için onları donatacak bir düşünce biçimini anlamanın bir aracıdır.

Edinburgh Tıp Fakültesi: Biyomedikal Bilimler

Çığır açan araştırmalar yürüten Biyomedikal Bilimler, Bilişsel ve Sinirsel Sistemler Merkezini, Bütüncül Fizyoloji Merkezi'ni, Nörorejenerasyon Merkezi'ni ve Enfeksiyon ve Pathway Tıp Bölümü'nü barındırıyor.

Edinburgh Enfeksiyöz Hastalıklar, Edinburgh Sinirbilim, Muir Maxwell Epilepsi Merkezi, Patrick Wild Merkezi ve Farmakoloji, Toksikoloji ve Terapötikler gibi disiplinler arası araştırmalara katkıda bulunuyoruz.

Dekanlıkta araştırma temaları şunları içerir:

  • Genler ve gelişim
  • Membran biyolojisi
  • Sinir kontrol sistemleri
  • Biliş, öğrenme ve sinaptik esneklik
  • Nörofarmakoloji
  • Temel ve klinik viroloji
  • Bakteriyel patogenez ve kemoterapi

Lisans eğitimi yönetimi, koordinasyonu ve uygulanmasında hayati bir rol oynayan Biyomedikal Eğitim Organizasyonu (BMÖO) Deanery'de de bulunmaktadır.

BMTO, Biyoloji Bilimleri, Tıp Bilimleri ve Veterinerlik Bilimlerindeki sayısız başarı programı ve lisans öğrencileri için on dört Biyomedikal Bilimler dersi ile birlikte BSc Tıp Bilimleri programından sorumludur.

Veteriner

Edinburgh Tıp Fakültesi: Klinik Bilimler

Uzun zamandır devam eden bir uluslararası araştırma profili ile Klinik Bilimler, Kardiyovasküler Bilimler Merkezi, Klinik Beyin Bilimleri Merkezi, İnflamasyon Araştırması Merkezi, Rejeneratif Tıp Merkezi, Üreme Sağlığı Merkezi, Edinburg Lisansüstü Diş Enstitüsü ve Bölüm'e ev sahipliği yapar. Sağlık Bilimleri Fakültesi.

En son Birleşik Krallık Araştırma Değerlendirme Egzersizinde, Klinik Tıp, İngiltere genelinde 28 başvurudan en fazla oy aldı.

Dekanlık ağırlıklı olarak Küçük Fransa'da.

Küçük Fransa'da Şansölye Binası, Kraliçenin Tıbbi Araştırma Enstitüsü ve Rejeneratif Tıp Merkezi, Edinburgh Kraliyet Revirine ve biyomedikal araştırma parkı Edinburgh BioQuarter'a bitişik son teknoloji öğretim ve araştırma olanakları sunmaktadır.

Diğer Deanery siteleri Edinburgh Hasta Çocuk Hastanesi, Batı Genel Hastanesi, Royal Edinburgh Hastanesi ve Lauriston Yeri'dir.

Edinburgh Tıp Fakültesi: Moleküler, Genetik ve Nüfus Sağlık Bilimleri

Moleküler, Genetik ve Popülasyon Sağlık Bilimleri, MRC Genetik ve Moleküler Tıp Enstitüsü, Usher Enstitüsü Nüfus Sağlık Bilimleri ve Bilişimi Enstitüsü, Edinburgh Klinik Denemeler Birimi ve Patoloji Bölümü'nden oluşur.

MRC Genetik ve Moleküler Tıp Enstitüsü MRC İnsan Genetiği Birimi, Edinburgh Kanser Araştırma Merkezi ve Genomik ve Deneysel Tıp Merkezi'nden oluşur.

Usher Enstitüsü Nüfus Sağlık Bilimleri ve Bilişim Nüfus Sağlık Bilimleri Merkezi, Tıp Bilişimi Merkezi ve Küresel Sağlık Araştırmaları Merkezi'nden oluşmaktadır.

Dekanlık, son zamanlarda UK Clinical Research Consortium'a tam kayıt olan ve MRC klinik denemeleri metodoloji merkezi statüsüne ve Patoloji Bölümü'ne layık görülen Edinburgh Klinik Deneme Birimine (ECTU) ev sahipliği yapıyor.

Konumlar

Edinburg

Address
Edinburgh Dental Institute
Lauriston Building,
Lauriston Place
Edinburgh

EH3 9HA Edinburg, İskoçya, Birleşik Krallık

Programlar

Bu okulun aynı zamanda sundukları: