Resmi açıklamayı okuyun

Dişhekimliği Okulu, Ana Üniversite Kampüsü'nün kalbinde yer almaktadır ve bu nedenle Dişhekimliği lisansüstü öğrencileri, Üniversitenin diğer bölgelerindeki araştırmacılar ve araştırma olanaklarının yanı sıra kütüphane, eğlence, mutfak ve spor tesislerine yakındır.

Dundee'deki dişhekimliği yüksek lisans öğrencileri, öğrenim süreleri boyunca köklü bir araştırma ortamında son teknoloji araştırmalara maruz kalmaktadır. Ayrıca, öğretilen klinik programları üstlenen öğrenciler için mükemmel klinik olanaklar bulunmaktadır. Dünyanın birçok yerinden gelen yüksek lisans öğrencileri aktif bir araştırma kültürü ile okul içinde sıkı sıkıya bağlı, entegre bir ortamda çalışırlar.

İskoçya ve İngiltere'nin çeşitli yerlerinden ev öğrencilerimize ek olarak, şu anda Suudi Arabistan, Mısır, Suriye, Ürdün, Irak, Bahreyn, Nijerya, Singapur ve Yeni Zelanda'dan doktora sonrası doktora öğrencileri bulunmaktadır ve bu öğrenciler meslektaşlarının yanında çalışmaktadır. Prosthodontics (MDSc) ve Kanser araştırmalarında (MSc) popüler Taught Masters kursları tüm dünyada.


Dundee'deki Dişhekimliği Okulu, katılmanız için altı öğretici yüksek lisans programı sunmaktadır. Bunlar arasında Protez, MDSc, ​​Ağız Kanserinde MR, Adli Odontolojide MFOdont, Ortodonti alanında MSc, Oral Biyolojide MSc ve Dental Halk Sağlığında MDPH bulunmaktadır. MRes MFOdont, MDPH ve okul boyunca meslektaşları ile birlikte teslim edilir. Dişhekimliği fakültesinde, hem öğretilen hem de araştırma programlarında ve uluslararası olarak tanınan araştırmacılar ve çalışma programlarına katılan klinisyenlerde, yüksek lisans öğrencileri bulunmaktadır.

Lisansüstü Öğrenci Topluluğu

Yeni kurulan Dundee Dişhekimliği Yüksek Lisans Öğrencileri Derneği (DDPSS), lisansüstü öğrencilerine dişhekimliği alanında ders dışı akademik ve sosyal olanaklarla eğitim vermeyi amaçlayan, lisansüstü bir öğrenci topluluğudur.

DDPSS üyeleri tam ve yarı zamanlı olarak Dundee Üniversitesi'ndeki dişhekimliği okulundaki tüm lisansüstü öğrencilerdir. Bir grup olarak şunu hedefliyoruz:

  • Dişhekimliği okulu ile ilişkili post-grad öğrencileri desteklemek
  • yüksek lisans öğrencisi temsilcisi
  • dahili ve harici hoparlörler için bir forum sağlamak
  • beceri geliştirme şansı sunmak; aktarılabilir ve teknik
  • Mezuniyet sonrası öğrencilerin projelerini tartışmak için buluşabilecekleri ve yaygın olarak karşılaşılan sorunlara yönelik fikir ve yaklaşımları paylaşabilecekleri, resmi olmayan bir ortam yaratmak.
  • Mezuniyet sonrası öğrencilere, Sosyal ve Ağ Okulu'ndaki diğer araştırma öğrencileri ile iletişim kurma olanağı sağlayarak bir araştırma kültürünü teşvik etmek

Yukarıdakilerin tümünü seminerler, sosyal etkinlikler, spor müsabakaları ve daha fazlasını yaparak yapıyoruz.

Bir sonraki etkinlikte görüşmek dileğiyle!

Program dili:
  • Ingilizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

MSc

School of Dentistry - University of Dundee

Endodonti MDSc, ​​mevcut endodontik becerilerini geliştirmek isteyen mezunlar içindir. Akademi veya uzmanlık alanında kariyer yapmak isteyen kişiler için özel bir fayda s ... [+]

Endodonti'nin becerilerini geliştirmek ve bilimsel temeli ve pratiğini anlamak ve daha karmaşık vakaların teşhisi ve tedavisi konusunda yetkin hale gelmek.

genel bakış

Bu ders, modern klinik ortamda güncel endodontik becerilerinizi geliştirmeye yardımcı olacaktır.

Diş Hekimliği Fakültesi 1916 yılında kuruldu. Araştırma, öğretim ve klinik dişhekimliği uygulamalarında ön sırada yer alıyoruz. Üniversite lig tablolarında sürekli olarak iyi bir performans sergiliyoruz ve Birleşik Krallık'taki bir dişhekimliği okuludur.

Destekleyici ve besleyici bir ortam sağlamakla ünlü bir okuluz. Bu, öğrencilerin isteklerini yerine getirmelerine ve klinik ve akademik mükemmelliğe ulaşmalarını sağlar. Okul 'Merkez' olarak bilinen yüksek lisans özel çalışma için özel bir alan sağlar.... [-]

Birleşik Krallık Dundee
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
24 aylar
Kampüs
İngilizce Devamını oku
School of Dentistry - University of Dundee

Daha karmaşık problemlerin tanı ve tedavisinde yetkin hale gelmek için ileri düzeyde beceriler geliştirecek ve protezlerin bilimsel temellerini ve uygulamalarını anlayaca ... [+]

Bir akademik kariyer veya uzmanlık pratiği için diş hekimlerini hazırlamak için Protezlerin klinik eğitimi ve çalışması.

genel bakış

Bu sabit ve çıkarılabilir protezlerde yerleşik ve popüler modüler bir derstir ve bir akademik kariyer düşünen veya klinik pratiğinizi iyileştirmek için diş hekimleri için uygundur.

Daha karmaşık problemlerin tanı ve tedavisinde yetkin hale gelmek için ileri düzeyde beceriler geliştirecek ve protezlerin bilimsel temellerini ve uygulamalarını anlayacaksınız.

Bu sabit ve çıkarılabilir protezlerde yerleşik ve popüler modüler bir derstir ve bir akademik kariyer düşünen veya klinik pratiğinizi iyileştirmek için diş hekimleri için uygundur.... [-]

Birleşik Krallık Dundee
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
24 aylar
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Address
Nethergate, Dundee DD1 4HN, United Kingdom
Dundee, İskoçya, Birleşik Krallık