Resmi açıklamayı okuyun

Glasgow Kaledonya Üniversitesi, toplumsal misyonuna ortak iyiliği sağlamayı taahhüt eden, ayırıcı, kapsayıcı ve ileriye dönük bir üniversitedir. Yüksek öğrenimde uluslararası bir mükemmellik merkezi haline geldik, mezunlarımızda istihdam edilebilirliği ve küresel vatandaşlığı ilerletiyoruz. Güç alanlarının başında gelen dünya çapında araştırmalarımızla yenilikler sunarken öğrenci tecrübesine olan destek ve taahhüdümüz için ödüller kazanırız. Arka planları ne olursa olsun yetenekli bireyler için yüksek öğretime erişimi genişletme geleneğine sahibiz ve İskoçya'da ve uluslararası alanda hizmet ettiğimiz toplulukların yararına entelektüel ve sosyal sermayemizden yararlanıyoruz.

Glasgow Kaledonya Üniversitesi (GCU), Ortak Güzellik için canlı, yenilikçi ve çok ödüllü bir Üniversitedir.

Topluma, bir üniversitenin geleneksel rolünün ötesinde kucaklayan bir biçimde katkıda bulunmayı amaçlıyoruz. GCU'ların Ortak İyilik Taahhüdü, öğrenciler ve personel tarafından akademik okullar ve bölümler arasında hayata geçirilir ve teslim edilir.

Sağlık ve Yaşam Bilimleri Okulu'na Hoş Geldiniz

GCU'daki üç akademik okuldan biri olan Sağlık ve Yaşam Bilimleri Okulu, Yaşam Bilimleri, Psikoloji, Sosyal Hizmet ve Müttefik Sağlık Bilimleri ve Hemşirelik ve Toplum Sağlığı bölümlerini bir araya getirir.

Çalışanlarımız, öğrencilerimiz ve dış paydaşlarımızla ortak çalışarak Sağlık ve Yaşam Bilimleri Okulu, okul hayatının her alanına mükemmellik, katılım ve enerji katarak, 2020 Üniversite Stratejisini karşılamak üzere tasarlanmış birleştirici bir vizyon yarattı.

Okulumuz, Yaşam Bilimleri, Psikoloji, Sosyal Hizmet ve Müttefik Sağlık Bilimleri ile Hemşirelik ve Toplum Sağlığı bölümlerini bir araya getirmektedir. Bölümler arası işbirliği, Okulun, sağlık, sosyal bakım ve yaşam bilimleri sektörleri arasında eşsiz bir dizi öğretim programı ve esnek dağıtım seçeneği, araştırma, ısmarlama eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunmasını sağlar.

Okulda Profesörler, Okuyucular, Doktora Sonrası Araştırma Görevlileri ve Araştırma Görevlileri olmak üzere 280'den fazla akademisyen bulunmaktadır. En son yapılan Ulusal Öğrenci Anketinde olağanüstü bir% 93 öğrenci memnuniyeti aldık. İngiltere, Kanada, Myanmar, Endonezya, Kuveyt, Suudi Arabistan ve Bangladeş de dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanından gelen 4000'den fazla öğrencimiz var. Akademik çevremizin değerli ve ayrılmaz bir parçasıdırlar.

Tüm öğrencilerimiz için yenilikçi, ilgi çekici ve profesyoneller arası eğitim vermeyi taahhüt ediyoruz. Bu, birinci sınıf tesislerimiz ve en ileri araştırmalarımız tarafından desteklenmektedir. Metodolojimizin başarısı, seçkin Ulusal Öğrenci Anketi sonuçlarımız tarafından gösterilmektedir.

Araştırma Mükemmellik

Öğretim Biyoloji ve Araştırma alanlarında mükemmeliyet, en iyi akademisyenler, beslenme biyolojisi, hemşirelik alanlarında geniş bir yelpazede öğrenme ortamını destekleyici ve uyarıcıdır.

Araştırmamız

REF 2014'te, dünyadaki ve uluslararası düzeyde mükemmel standartlardaki sağlık araştırmaları için İngiltere'de ilk 20'de yer aldık. Ödüllü akademisyenlerimiz ve canlı araştırma topluluğumuz hakkında bilgi edinin.

Bizim tesisler

Öğrencilerimize ve işletmelerimize, tüm departmanlarımızın en gelişmiş öğrenim ve araştırma tesislerine erişim imkânı sunuyoruz.

Bölümlerimiz

Sağlık ve Yaşam Bilimleri Okulu'nun ve ilgili Uygulamalı Sağlık Araştırmaları Enstitüsünün güçlü yönleri mesleki uzmanlığımız, çok disiplinli takım temelli hizmet sunumu ve halkla ortaklıklar gerektiren düzenleyici standartlara sıkı sıkı bağlıdır ve ticari ve sivil toplum kuruluşları organizasyonlar.

Okulumuzun mükemmellik ve işbirliği taahhüdü, sağlık, refah ve gelişimine katkıda bulunmak isteyen bireysel ve kolektif bir dille ilham alarak lisans, lisans üstü ve araştırma uygulama ve bilgilerini en üst düzeyde tutmamızı sağlar.

Okulumuz, teorik bilginin, uygulama becerilerinin ve eğitim katılımının topluluğa yayılmış geniş bir yelpazesi sunmaktadır. Bu topluluk, işyerine ve başucu tarafına ve topluluğa geri döndü ve insanlara ve tesislerimize sürekli yatırım yapılması ile desteklendi.

Okul, akademik konu gruplarına bölünmüş üç bölümden oluşur:

 • Hemşirelik ve Toplum Sağlığı Anabilim Dalı
 • Psikoloji Bölümü, Sosyal Hizmet ve Müttefik Sağlık Bilimleri Bölümü
 • Yaşam Bilimleri Bölümü

Akademik Kariyer Uygulayın

Pratik / Klinik Akademik Kariyerleri tüm disiplinler arasında destekleme politikamız Sağlık ve Yaşam Bilimleri Okulu'nun temelidir. Bunlar Ortak Weal'e yönelik misyonumuzda gömülüdür ve hem klinik hem de akademik uygulamamızı öğrenme ve araştırmamıza yöneltme taahhüdümüzün altını çizer.

Sürmekte olan amacımız, Okulumuzu bu vizyonda önemli bir unsur oluşturan Klinik Akademik Araştırma Kariyerleri ve Uygulama Eğitimi Akademik Kariyerleri ile ulusal ve uluslararası düzeyde tanınmış bir mükemmellik merkezi olarak kurmaktır.

Okulun klinik akademik pratisyenleri, klinik bilgi, beceri, araştırma ve eğitim konularını hastalara / müşterilere ve öğrencilere fayda sağlamak ve hizmet sunumunu geliştirmek için uzman alanlarına başarıyla entegre ediyor.

Klinik Akademik Araştırma Kariyer ve Pratik Eğitim Akademik Kariyerlerimiz aracılığıyla, Sağlık ve Yaşam Bilimleri Okulu, pratikte hakiki ikilemlere ve hizmet ve bakım sunumunda ön planda olanların gündeme getirdiği soruları cevaplamak için gerçek dünya araştırma ve eğitim faaliyetlerine katılır. Pratik, öğrenmemizi ve araştırmamızı yönlendirir ve araştırmamız, hastalara / müşterilerimize, topluluklara, sağlık ve sosyal bakım hizmetlerine fayda sağlamak için uygulanan kanıtları sağlar.

Akademik kariyer uygulamalarını desteklemek

Klinik Akademik Araştırma ve Uygulama Eğitimi Akademik uygulayıcılar, Sağlık ve Yaşam Bilimleri Okulu'ndaki tüm disiplinleri temsil eder ve ilgili altyapısı ve araştırma etkileri ile Uygulamalı Sağlık Araştırma Enstitüsünde yerleşik araştırma gruplarının üyeleridir. Uygulamadan önemli araştırma soruları üretmekte ve yeni kanıtların sağlanabilmesi için çalışmada kilit rolleri yerine getirirler ve hizmet sunumunun yanı sıra sağlık ve sosyal bakım politikasını şekillendirir ve etkiler. Okulun pratik / klinik akademik araştırmacı uygulayıcıları vardır ve aşağıdaki alanlarda eğitim akademisyenleri uygular:

 • hemşirelik
 • Sosyal iş
 • Psikoloji
 • Fizyoterapi
 • İş terapisi
 • pedikürcülük
 • Radyoloji
 • Vizyon Bilimleri - Optometri, Ortoptik
 • İşletme Bölümü Uygulaması

Program dili:
 • Ingilizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

BSc

Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Bu heyecan verici ve zorlu program Glasgow Diş Hastanesi, Glasgow Caledonian Üniversitesi'nde ve bir dizi sosyal yardım merkezinde öğretilmektedir. ... [+]

Dental Hijyenistler / Terapistler, dişhekimliği ekibinin bir parçası olarak çalışan ve hastaların iyi diş sağlığına yardımcı olmalarına yardımcı olan çok yetenekli profesyonellerdir.

Diş eti hastalığı, diş çürüğü ve ağız kanseri gibi ağız hastalıklarının önlenmesinde önemli bir rol oynarlar. Onların becerileri, yetişkinler ve çocuk dişlerinde klinik tedavi ve eğitim yoluyla önleyici, periodontal ve onarıcı tedaviler sağlamaktır.

Bu heyecan verici ve zorlu program Glasgow Diş Hastanesi, Glasgow Caledonian Üniversitesi'nde ve bir dizi sosyal yardım merkezinde öğretilmektedir. Diş Okulunun klinik beceri laboratuarları, mükemmel tesislere ve en son teknolojilerin kullanıldığı teknolojilere sahiptir.... [-]

Birleşik Krallık Glasgow
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
3 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Bu onur hemşirelik derecesi 4 yıl sürer ve tamamlandığında bir Zihinsel Sağlık Hemşiresi olmak için gereken pratik deneyim ve beceri ve bilgi zenginliği sağlar. ... [+]

Ruh Sağlığı Hemşireleri, bireysel güçlü yanları, zihinsel refahı ve bağımsızlığı teşvik ederek, zihinsel sağlık sorunları nedeniyle hayatın yönleriyle başa çıkmayı güçleştiren kişileri desteklemektedir.

Bu program akıl sağlığı sorunları olan insanlar için mevcut destek ve tedavi yaklaşımları üzerinde duruluyor. Öğrenciler, NHS Greater Glasgow ve Clyde'deki geniş bir yerleşimde kursun% 50'si için pratik öğrenme deneyimi üstlenirler. Bunlar, NHS topluluğu ve hastane yerleşimlerinin yanı sıra bağımsız ve gönüllü sektör deneyimini içerir.

Bu uygulama deneyimleri sırasında, öğrenciler, seçilen hemşirelik Pathway ilgili bir dizi hasta için değerlendirme ve bakım sağlanması dahil olmak üzere, akıl sağlığı hemşireliği faaliyetlerine dahil olurlar. Programda çeşitli yerlerde uluslararası yerleşimler veya deneyimler için fırsatlar vardır.... [-]

Birleşik Krallık Glasgow
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

4 yıllık BSc (Hons) Çocuk Hemşireliği derecesini alın ve uluslararası yerleşimler de olsa çok çeşitli ortamlarda uygulama yerleşimlerine katılın. Tamamlandığında, Çocuk H ... [+]

Tarafından akredite: NMC

Sağlık ekibinin ayrılmaz bir parçası olarak çalışan Çocuk Hemşireleri, doğumdan genç yetişkinliğe kadar çocuklara ve ailelerine özel bakım hizmetleri sunmaktadır. Çocuk Hemşireleri yoğun bakım ünitelerinden ve aile evlerinden küresel acil durumlarda bakım sunmaya kadar geniş bir yelpazede hizmet vermektedir.

Çeşitli profesyonel meslek kurslarından öğrencilerle yapılan profesyonel-profesyonel öğrenim, daha geniş bir çok disiplinli takımın rollerini ve sorumluluklarını ve destek ekibi çalışma becerilerini geliştirmenizi teşvik edecektir.

Bir öğrenci hemşiresi olarak, yeni Glasgow Çocuk Hastanesi, toplum hemşireliği ve okul hemşireliği gibi çeşitli ortamlarda pratik yerleştirme yapacaksınız. Bu deneyimler, GCU'nun son teknoloji profesyonel profesyonel klinik simülasyon merkezinde geliştirilen teorik hemşirelik bilgisi ve pratik deneyimlerle desteklenecektir.... [-]

Birleşik Krallık Glasgow
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Sağlık ve Bakım Meslekleri Konseyi (HCPC) tarafından onaylanan ve Biyomedikal Bilim Enstitüsü (IBMS) tarafından akredite edilen Glasgow'a yerleştirilen tek Biyomedikal Bi ... [+]

Tarafından akredite: HCPC IBMS RSB

Biyomedikal bilim adamları, doktorlar ve diğer sağlık uzmanları tarafından analiz için gönderilen numuneler üzerinde laboratuvar testleri yürütmektedir.

Biyomedikal Bilim, hastalığın klinik teşhisi ve hastaların doğru tedavisi ve NHS ve diğer sağlıkla ilgili endüstrilerin işleyişi için hayati öneme sahiptir.

Sağlık ve Bakım Meslekleri Konseyi (HCPC) tarafından onaylanan ve Biyomedikal Bilim Enstitüsü (IBMS) tarafından akredite edilen Glasgow'a yerleştirilen tek Biyomedikal Bilim programını sunuyoruz.

Hücresel patoloji, klinik biyokimya, hematoloji ve klinik mikrobiyoloji dahil olmak üzere biyomedikal bir bilim adamı olmak için gerekli bilgi ve becerileri kazanacaksınız. Programın önemli bir gücü, bir İskoç hastanesinde iş tabanlı bir yerleşimdir.... [-]

Birleşik Krallık Glasgow
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Farmakologlar insan ve hayvan sağlığına yararlı yeni ilaçların keşfinde ve geliştirilmesinde hayati bir rol oynamaktadır. ... [+]

Farmakologlar insan ve hayvan sağlığına yararlı yeni ilaçların keşfinde ve geliştirilmesinde hayati bir rol oynamaktadır.

Bu program, işverenlerin ihtiyaç duydukları laboratuar becerileri ile donatmak için teori ve pratiği bir araya getiren beş günlük pratik moleküler biyoloji çalıştayı dahil olmak üzere yüksek oranda pratik çalışma içeriyor. Vücudun nasıl çalıştığını, hastalıkta neyin yanlış gittiğini ve bu hastalıklı durumları yönetmek için ilaçların nasıl kullanılabileceğini anlayacaksınız.

İngiltere'deki başarılı ilaç endüstrisi 70.000 kişiyi istihdam etmekte ve ilgili sektörlerde 250.000 kişiye daha istihdam sağlamaktadır. İskoçya'da, sağlıkla ilgili endüstrilerin ve biyoteknoloji sektörünün genişlemesi, bu alandaki mezunlara yönelik talebin şu anda arzını aştığı anlamına gelmektedir.... [-]

Birleşik Krallık Glasgow
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Programın tamamlanması üzerine, Sağlık ve Bakım Meslekleri Konseyi (HCPC) ile kayıt başvurusunda bulunma hakkına sahip olacaksınız. ... [+]

Bir hastanede, toplumda, endüstride, okullarda, sporda, kamuda veya özel sağlık ortamlarında çalışsın, fizyoterapistler insanlara, hareketi düzeltmek ve mümkün olduğunca normal olana kadar işlevlerini yerine getirerek fiziksel zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olur. Fizyoterapistler, zorlu ve ödüllendirici bir meslekte çalışan sağlık ekibinin kilit üyeleridir.

Amacımız, yenilikçi ve problem çözme pratisyenleri olmak için mezunlara değer ve beceri kazandırmaktır. Bilimsel bir görünüm geliştirecek ve çeşitli ortamlarda hastalarla başa çıkacaksınız; nörorehabilitasyondan kas-iskelete kadar solunum bakımı ve endüstriye kadar.

... [-]
Birleşik Krallık Glasgow
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Gelişmiş bir yeterlilik arayan hemşirelik profesyonellerine yönelik esnek bir program. ... [+]

Nitelikli hemşireler için akademik yeterliliklerini derece veya onur derecesi seviyesine yükseltmek için profesyonel bir gelişim programı; veya bir lisans sertifikası kazanmak için. Çoklu teslimat yöntemleri ve geniş bir modül seçenekleri yelpazesi, bir dizi ev ve uluslararası pazara uyum sağlamak için esneklik sağlar. Ödül rotaları, bireysel uygulayıcıların kişisel gelişim ihtiyaçlarını ve operasyonel talepleri ve hizmet geliştirmenin stratejik ihtiyaçlarını karşılamak için uyarlanabilir.

Neden bu program seçilmeli?

Hemşirelik (Yetişkin, Çocuk, Öğrenme Engelliliği ve Ruh Sağlığı) alanlarının yanı sıra sağlık ziyaretleri, ebelik ve halk sağlığı alanlarının dört alanında uzmanız.... [-]

Birleşik Krallık Glasgow
Bilgi iste
Ingilizce
Yarı zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Gelişmiş bir yeterlilik arayan hemşirelik profesyonellerine yönelik esnek bir program. ... [+]

Nitelikli hemşireler için akademik yeterliliklerini derece veya onur derecesi seviyesine yükseltmek için profesyonel bir gelişim programı; veya bir lisans sertifikası kazanmak için. Çoklu teslimat yöntemleri ve geniş bir modül seçenekleri yelpazesi, bir dizi ev ve uluslararası pazara uyum sağlamak için esneklik sağlar. Ödül rotaları, bireysel uygulayıcıların kişisel gelişim ihtiyaçlarını ve operasyonel talepleri ve hizmet geliştirmenin stratejik ihtiyaçlarını karşılamak için uyarlanabilir.

Neden bu program seçilmeli?

Hemşirelik (Yetişkin, Çocuk, Öğrenme Engelliliği ve Ruh Sağlığı) alanlarının yanı sıra sağlık ziyaretleri, ebelik ve halk sağlığı alanlarının dört alanında uzmanız.... [-]

Birleşik Krallık Glasgow
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
1 - 6 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

GCU dan BSc (Hons) Yetişkin Hemşirelik derecesi. Son derece rekabetçi ve mezunlarımız NHS'de çok çeşitli kariyerlerin tadını çıkarmaya devam ediyor. Bu 4 yıllık derece, t ... [+]

Yetişkin hemşireliği, dinamik, ödüllendirici ve yüksek vasıflı bir bakım ve şefkatli bir kariyerdir. Çok çeşitli akut ya da uzun süreli koşullara sahip kişiler için karmaşık bakım sunmaya kadar, çok çeşitli geçmişlerden bireyler için sağlık eğitiminin verilmesinden farklı beceriler geliştireceksiniz.

Bu program, sürekli değişen ve karmaşık bir sağlık ortamında diğer meslek ve kurumlarla birlikte çalışan, insan odaklı, güvenli ve etkili bir hizmet sunabilen hemşireleri geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Çeşitli klinik yerleşimler yaşayacak ve çeşitli teknikler ve yaklaşımlar kullanarak öğreneceksiniz. Kursun% 50'si, toplum ve hastane yerleşimlerinde olduğu kadar bağımsız ve gönüllü sektör tecrübesi için de klinik uygulama yapacaksınız.... [-]

Birleşik Krallık Glasgow
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Bu program, öğrencilerin iki uygulama alanı, Öğrenme Engelliliği ve Çocuk bölümü dahilinde bakım sunumu yapmaları için eşsiz bir fırsat sunmaktadır. ... [+]

Hemşirelik bakımı çeşitli çağdaş sağlık ortamlarında sunulmaktadır. Her türlü uygulama alanında kayıtlı hemşireler, hastaların, hizmet kullanıcılarının ve bakıcıların ihtiyaçlarını, halkın beklediği düzeyde karşılamak, zorluklara cevap verebilmek ve modern bir bakım hizmetine olan talebi karşılayabilmek için hazırlıklı olmalıdır. karmaşık sağlık sistemi.

Bu program, öğrencilerin iki uygulama alanı, Öğrenme Özürlülüğü ve Çocuğa yönelik bakım hizmeti almaları için eşsiz bir fırsat sunmaktadır ve her iki alanda da size bir dizi teori ve uygulama modülü sunacak şekilde yapılandırılmıştır.

Bu yeni ve yenilikçi bir Pathway ve bir öğrenci hemşiresi olarak, çeşitli yöntemlerle öğreneceksiniz. Deneyiminizin% 50'si klinik uygulama olacaktır; Yerel sağlık ve sosyal bakım sağlayıcıları ile güçlü bağlantılar ve entegre uygulama, teoriyi pratiğe dökmenize ve çok çeşitli beceriler geliştirmenize izin verecektir.... [-]

Birleşik Krallık Glasgow
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Son derece rekabetçi BSc Hons Öğrenme Engellilik Hemşireliği, kayıtlı bir hemşire olmanıza ve yaşam tarzlarını ve sağlıklarını iyileştirmek ve onlara ihtiyaç duyulan dest ... [+]

Öğrenme Engellilik hemşireliği, özerkliği geliştirmek, sağlığı teşvik etmek ve katılımı desteklemek için bireyler ve ailelerle ortaklaşa çalışmayı içerir. Bu, en iyi sağlık sonuçlarına ulaşmaya yardımcı olan davranışları ve yaşam tarzlarını geliştirmek için gerçek bir katkı sağlamaktır.

Bu program, öğrenme engelli insanların bütünsel ihtiyaçlarını karşılama üzerinde duruluyor. Sağlık ihtiyaçlarını karşılama, toplum katılımı, kişilik odaklı planlama, dahil olma ve entegrasyon, sağlık alanındaki eşitsizliklerin ele alınması, mevzuat, adli uygulama, bakım planlaması ve değerlendirmesi, kanıt temelli uygulama, araştırma yöntemleri ve katılım dahil olmak üzere çağdaş öğrenme engellilik uygulamasında temel konuları keşfedeceksiniz. değerlendirme.... [-]

Birleşik Krallık Glasgow
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
4 yıl
Kampüs
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Bu program akıl sağlığı sorunları olan insanlar için mevcut destek ve tedavi yaklaşımları üzerinde duruluyor. ... [+]

Ruh sağlığı hemşireleri, bireysel güçlü yanları, zihinsel refahı ve bağımsızlığı teşvik ederek, zihinsel sağlık sorunları nedeniyle hayatın yönleriyle başa çıkmayı güçleştiren kişileri desteklemektedir.

Bu program akıl sağlığı sorunları olan insanlar için mevcut destek ve tedavi yaklaşımları üzerinde duruluyor. Öğrenciler, NHS Greater Glasgow ve Clyde'deki geniş bir yerleşimde kursun% 50'si için pratik öğrenme deneyimi üstlenirler. Bunlar, NHS topluluğu ve hastane yerleşimlerinin yanı sıra bağımsız ve gönüllü sektör deneyimini içerir.

Bu uygulama deneyimleri sırasında, öğrenciler, seçilen hemşirelik Pathway ilgili bir dizi hasta için değerlendirme ve bakım sağlanması dahil olmak üzere, akıl sağlığı hemşireliği faaliyetlerine dahil olurlar. Programda çeşitli yerlerde uluslararası yerleşimler veya deneyimler için fırsatlar vardır.... [-]

Birleşik Krallık Glasgow
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
3 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

GCU'dan 3 yıllık Yetişkin Hemşirelik BSc'si ile Kayıtlı Hemşire ol. Tamamlandığında, Hemşirelik ve Ebelik Konseyi (NMC) ile hemşire olarak kayıt yaptırmaya hak kazanırsın ... [+]

Yetişkin hemşireliği, dinamik, ödüllendirici ve yüksek vasıflı bir bakım ve şefkatli bir kariyerdir. Çok çeşitli akut ya da uzun süreli koşullara sahip kişiler için karmaşık bakım sunmaya kadar, çok çeşitli geçmişlerden bireyler için sağlık eğitiminin verilmesinden farklı beceriler geliştireceksiniz.

Bu program, sürekli değişen ve karmaşık bir sağlık ortamında diğer meslek ve kurumlarla birlikte çalışan, insan odaklı, güvenli ve etkili bir hizmet sunabilen hemşireleri geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Çeşitli klinik yerleşimler yaşayacak ve çeşitli teknikler ve yaklaşımlar kullanarak öğreneceksiniz. Kursun% 50'si, toplum ve hastane yerleşimlerinde olduğu kadar bağımsız ve gönüllü sektör tecrübesi için de klinik uygulama yapacaksınız.... [-]

Birleşik Krallık Glasgow
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
3 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Mezuniyet töreninde, Hemşirelik ve Ebelik Konseyi Kayıtlarına Çocuk Hemşiresi olarak giriş yapacaksınız. ... [+]

Tarafından akredite: NMC

Sağlık ekibinin ayrılmaz bir parçası olarak çalışan Çocuk Hemşireleri, doğumdan genç yetişkinliğe kadar çocuklara ve ailelerine özel bakım hizmetleri sunmaktadır. Çocuk Hemşireleri yoğun bakım ünitelerinden ve aile evlerinden küresel acil durumlarda bakım sunmaya kadar geniş bir yelpazede hizmet vermektedir.

Çeşitli profesyonel meslek kurslarından öğrencilerle yapılan profesyonel-profesyonel öğrenim, daha geniş bir çok disiplinli takımın rollerini ve sorumluluklarını ve destek ekibi çalışma becerilerini geliştirmenizi teşvik edecektir.

Bir öğrenci hemşiresi olarak, yeni Glasgow Çocuk Hastanesi, toplum hemşireliği ve okul hemşireliği gibi çeşitli ortamlarda pratik yerleştirme yapacaksınız. Bu deneyimler, GCU'nun son teknoloji profesyonel profesyonel klinik simülasyon merkezinde geliştirilen teorik hemşirelik bilgisi ve pratik deneyimlerle desteklenecektir.... [-]

Birleşik Krallık Glasgow
Ağustos 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
3 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Öğrenme Engellilik hemşireliği, özerkliği geliştirmek, sağlığı teşvik etmek ve katılımı desteklemek için bireyler ve ailelerle ortaklaşa çalışmayı içerir. ... [+]

Öğrenme Engellilik hemşireliği, özerkliği geliştirmek, sağlığı teşvik etmek ve katılımı desteklemek için bireyler ve ailelerle ortaklaşa çalışmayı içerir. Bu, en iyi sağlık sonuçlarına ulaşmaya yardımcı olan davranışları ve yaşam tarzlarını geliştirmek için gerçek bir katkı sağlamaktır.

Bu program, öğrenme engelli insanların bütünsel ihtiyaçlarını karşılama üzerinde duruluyor. Günümüz öğrenim engelli uygulamalarında, sağlık ihtiyaçlarını karşılama, toplum katılımı, kişi merkezli planlama, katılım ve entegrasyon, sağlık alanındaki eşitsizliklerin ele alınması, mevzuat, adli uygulama, bakım planlaması ve değerlendirmesi, kanıta dayalı uygulama, araştırma yöntemleri ve değerlendirme gibi temel konuları keşfedeceksiniz.... [-]

Birleşik Krallık Glasgow
Ağustos 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
3 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

İngiliz Diyetetik Derneği ve Sağlık ve Bakım Meslekleri Konseyi (HCPC) tarafından akredite edilmiş, İskoçya'daki en uzun süredir çalışan Diyetetik programı. ... [+]

İnsan Beslenmesi ve Diyetetik, beslenme biliminin hastalıkların önlenmesi ve tedavisine ve sağlığın teşviki için uygulanmasıdır.

GCU, İskoçya'da en uzun süren Diyetetik programına sahiptir. Fizyoloji, biyokimya, farmakoloji ve gıda bilimi çalışmalarından elde edilen, psikoloji ve sosyolojinin etkileyen yönlerini tanımak suretiyle, beslenme ve metabolizmanın derinlemesine anlaşılmasını sağlar.

Programın güçlü pratik odağı sınıfta problem temelli öğrenme, beslenme laboratuvarı ve klinik simülasyon laboratuarı ile yerleştirme üzerine odaklanır.

Program İngiliz Diyetetik Derneği ve Sağlık ve Bakım Meslekleri Konseyi (HCPC) tarafından akredite edilmiştir. HCPC kaydı için başvuruda bulunmaya hak kazanır (öğrencilerin uygun olabilmeleri için 1000 saatlik klinik yerleştirmeyi tamamlamaları gerekir) ve İngiliz Diyetisyenler Birliği tarafından belirlenen ana müfredatı takip eder.... [-]

Birleşik Krallık Glasgow
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Mezunlar Meslek Terapistleri Koleji'ne üye olmak ve Sağlık Bakanlığı'na kayıt olmak için başvurabilirler. ... [+]

Mesleki Terapistler, potansiyellerine ulaşmalarına ve olabildiğince bağımsızlık kazanmalarına yardımcı olmak için çok çeşitli insanlarla birlikte çalışır.

Fiziksel veya zihinsel sağlık sınırlamaları olan kişiler için, günlük görevler zor olabilir. Bununla birlikte, faaliyet yoluyla, mesleki terapi, insanların daha üretken ve keyifli yaşamlar yaşamasını sağlar.

Dünya Meslek Edindirme Terapistleri Federasyonu standartlarını karşılamak için en az 1000 saatlik pratik yerleştirme gereklidir. İskoçya'daki en büyük kalifiye Mesleki Terapistlerden biri olan GCU, uygulama yerleştirme deneyiminde yenilikçi olup, yeni uygulama alanlarında işe yaramaktadır.... [-]

Birleşik Krallık Glasgow
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

GCU, İskoçya'da kampüste bulunan tanınmış GCU Vision Center'da tam zamanlı Oftalmik Dispensing Yönetimi programı sunan tek üniversitedir. ... [+]

Dağıtım optisyenleri, gözlük takan ve tedarik eden ve optik uygulamaları yöneten göz sağlığı uzmanlarıdır. Dağıtım optisyenleri kontakt lens montajı ve uzman optik cihazların tedariğine genişleyebilir.

GCU, İskoçya'da kampüste bulunan tanınmış GCU Vision Center'da tam zamanlı Oftalmik Dispensing Yönetimi programı sunan tek üniversitedir. Modern bir amaca yönelik bir dağıtım kliniği olan Vision Center, ticari uygulamaya yönelik eğitim için ideal ortamı sağlar.

Mükemmel, entegre profesyonel bir eğitim sunan GCU'dan Oftalmik Dispensing Yönetimi BSc, İngiltere'deki gelecekteki işverenlere bağlantılar sağlayan profesyonel yerleşimlere kapı açar. Bazı ortak programlar, uluslararası ortaklarla da mevcuttur. BSc Oftalmik Dispensing Yönetimi Genel Optik Konseyi tarafından akredite edilmiştir.... [-]

Birleşik Krallık Glasgow
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
3 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

GCU'nun Optometri programı, mezunlara bağımsız göz uzmanları olarak çalışacakları ileri klinik beceriler kazandırmak için teorik ve pratik eğitim sağlamak üzere tasarlanm ... [+]

GCU'nun Optometri programı, mezunlara bağımsız göz uzmanları olarak çalışacakları ileri klinik beceriler kazandırmak için teorik ve pratik eğitim sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Optometristler görme problemlerini tespit eden ve gözlükleri, kontakt lensleri ve diğer görsel yardımcıları reçete eden ve takan göz doktorlarıdır. Optometristler Glokom ve Yaşa bağlı maküla dejenerasyonu gibi çeşitli göz durumlarını da tespit eder ve yönetir.

İskoçya'daki Optometristler, Birleşik Krallık'ın diğer bölgelerine kıyasla genişletilmiş bir sağlık hizmeti görevine sahiptir. Optometristlerin bu rolü yerine getirmesi gereken gelişmiş bilgi ve klinik beceriler, dört yıllık Optometri programımızın merkezinde yer almaktadır.... [-]

Birleşik Krallık Glasgow
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Ortoptik eğitimi ilginç ve zorlayıcı ve iş olanakları mükemmel. Yeterlilik dünya çapında tanınır. ... [+]

Ortoptistler, geniş bir yelpazedeki göz hastalıklarının teşhisinde ve yönetiminde uzmanlaşmış müttefik sağlık profesyonelleridir.

Görme deneyiminde gözün ve beynin rolünün anlaşılması Ortoptik çalışmanın anahtarıdır. Ortoptistler beyin hasarı, diyabet, inme, düşük görme ve glokom gibi görme bozukluğu ve durumun kötü gelişmesi olan hastaların bakımı ve yönetiminde çalışırlar.

Ortoptistler, çocuk hastalıkları uzmanları, nörologlar, kreş öğretmenleri, sağlık ziyaretçileri, endokrinologlar ve çok disiplinli bakımda diğer yardımcı sağlık profesyonelleri ile birlikte Göz doktorları ve Optometristler ile yakın olarak çalışırlar.... [-]

Birleşik Krallık Glasgow
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

BSc Paramedik Bilimi, İskoçya'daki türünün ilk tam zamanlı lisans derecesidir. ... [+]

Modern paramedik, acil durumlarda olduğu gibi, önlenebilir hastaneye kabulleri azaltmaya yardımcı olmak için yerel olarak veya evlerinde insanlara davranır ve onları önemser. Bu zorlu ve heyecan verici program boyunca, modern bir sağlık sisteminde çalışmanın işbirlikçi doğasını yansıtan diğer sağlık çalışanlarıyla birlikte öğreneceksiniz.

BSc Paramedik Bilimi, İskoçya'daki türünün ilk tam zamanlı lisans derecesidir. Yüksek sadakatli mankenler ve teknolojiyi içeren en son teknoloji simülasyon laboratuvarımız, size çeşitli klinik geçmişlerden mükemmel öğretim üyeleri tarafından sunulan özgün bir öğrenme deneyimi sağlayacaktır.

... [-]
Birleşik Krallık Glasgow
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
3 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Bu program Birleşik Krallık Chiropodists ve Podiatristler Derneği ve İngiltere Sağlık tarafından onaylanmıştır ... [+]

Ayakları veya alt ekstremiteleri ile ilgili problemleri olan hastalar, uzmanlık ve dikkat gerektirmektedir. Ayak hastalıkları uzmanları, ayakları ve alt ekstremitelerini etkileyen sorunları hem teşhis hem de tedavi edebilen, oldukça yetenekli profesyonellerdir.

Yaratıcı, yenilikçi ve yetenekli podiatrik pratisyen hekimleri hastalara yönelik iletişimsel ve şefkatli bir tutumla geliştirmeyi hedefliyoruz. Klinik ortamda pratik deneyim kazanacak, yetenekli ve tecrübeli ve dünyaca ünlü araştırmacıların yanında gözlemleyecek ve çalışacaksınız.

Bu program Birleşik Krallık Chiropodists ve Podiatristler Derneği ve İngiltere Sağlık tarafından onaylanmıştır... [-]

Birleşik Krallık Glasgow
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

GCU, İskoçya'daki en büyük terapötik radyografi eğitim sağlayıcısıdır. Öğretim ekibi, NHS'deki uygulama arkadaşları ile yakın bir şekilde çalışır. ... [+]

Terapötik radyograferler, kanser hastalarının tedavisinde önemli bir role sahip olan, yüksek vasıflı bakım profesyonelleridir. Son teknoloji ekipmanlarla radyoterapi tedavisi sağlarlar.

Radyoterapi radyologları sağlık ekibinin bir parçası olarak çalışmakta ve radyoterapi hasta yönetimi ile ilgili kararlarda yer almaktadır. Kanser yolculuğu boyunca hastalara ve ailelerine bakım ve destek sağlarlar.

GCU, İskoçya'daki en büyük terapötik radyografi eğitim sağlayıcısıdır. Eğitim ekibi, NHS'deki uygulama arkadaşlarıyla ve programın güncel ve güncel olmasını sağlamak için profesyonel organlarıyla yakın bir şekilde çalışır.

Özel bir radyoterapi tedavi planlama laboratuvarı ve dijital görüntü izleme ekipmanı kullanacaksınız. Uygulama yerleştirmeleri size hem büyük hem de küçük kanser merkezlerinde deneyim sağlayacaktır.... [-]

Birleşik Krallık Glasgow
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

GCU'nun Tanısal Görüntüleme yeterliliği dünya çapında tanınır ve Sağlık ve Bakım Meslekleri Konseyi'ne (HCPC) ve Toplum ve Radyograflar Koleji'ne kayıt olmanıza izin veri ... [+]

Teşhis Radyograficiler insan vücudunun görüntülerini üretir ve yorumlar. Tanısal Görüntüleme sağlık hizmetlerinin merkezinde yer alır ve travma ve hastalığın tanı ve tedavisinde kritik öneme sahiptir.

GCU'nun Tanısal Görüntüleme yeterliliği dünya çapında tanınır ve Sağlık ve Bakım Meslekleri Konseyi'ne (HCPC) ve Toplum ve Radyograflar Koleji'ne kayıt olmanıza izin verir.

İskoçya'daki Diagnostik Radyologların çoğu modern sağlık ve sosyal bakım hizmetlerinde uygulama için gereken bilgi, yeterlilik ve niteliklere sahip GCU'dan mezun olmaktadır. Uygulamayı simüle eden özel bir x-ray setine erişebileceksiniz.

3. yılın sonunda seçmeli bir yerleştirme yurtdışında eğitim görme imkanı sağlar.... [-]

Birleşik Krallık Glasgow
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku

Diploma

Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

PgD Uzman Toplum Halk Sağlığı Hemşiremiz (Sağlık Ziyareti) ile kariyerinizi ilerletirken, çocukların ve ailelerin hayatlarında ve refahlarında bir fark yaratın. ... [+]

PgD Uzmanı Halk Sağlığı Hemşireliği (SCPHN) ile kariyerinizi ilerletirken, çocukların ve ailelerin hayatlarında ve refahlarında bir fark yaratın. Toplulukların muhtelif ihtiyaçları ve zorlukları var - ve bunları sizlerle buluşmaya hazırlayacak bir program tasarladık.

Bir sağlık ziyaretçisi olarak, bireysel, grup ve toplum düzeyinde daha iyi bir sağlığı teşvik ederek günlük olarak ortak faydaya sahip olma fırsatına sahip olacaksınız. Ve GCU'da, sahada uzun bir eğitim geçmişi olan bir kurumdan dünya standartlarında bir eğitim alacaksınız.

Hizmet sağlayıcıları ve hastaları birbirine bağlayan çocuk ve aile merkezli bir yaklaşımla etkili ve verimli bakım için ihtiyaç duyduğunuz becerileri geliştirmenize yardımcı olacağız. Önleyici ve önleyici bakım odaklı, sağlık hizmetlerinde benzersiz bir rol üstlenecek, yeni ebeveynler ve aileleri ile işbirliği yapacak ve onları teşvik edeceksiniz.... [-]

Birleşik Krallık Glasgow
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
1 - 2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku

Doktora

Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

İskoçya'daki türünün tek programı olan GCsy, GCU'da sizi Kayıtlı Danışmanlık Psikoloğu seviyesine götüren kapsamlı klinik geliştirme ve eğitim sunmaktadır. Karmaşık istem ... [+]

Tarafından akredite: HCPC BPS

GCU'nun DPsych Danışmanlık Psikolojisi - İskoçya'daki türünün tek programı ile entegre klinik eğitim ve kapsamlı mesleki gelişim kazanın. Psikolojik danışma psikolojisi hızla gelişen bir psikoloji alanıdır ve çok sayıda farklı ortamın yüksek vasıflı HCPC Kayıtlı Psikologlara ihtiyacı vardır.

Bu doktora programında, karmaşık müşteri gruplarıyla çalışma yeteneğinizi genişletecek ve psikolojik sağlık alanında etkili araştırmalara katkıda bulunacaksınız.

Aktif uygulayıcılarla ilişkilerimizi, hem insancıl (kişisel-merkezli) hem de bilişsel-davranışçı yaklaşımlarda klinik eğitimle, dünya çapında ve son derece ilgili bir eğitim vermek için kullanıyoruz. Eğitime bütünsel ve kapsamlı bir yaklaşım uyguluyoruz ve uygulanmakta olan psikolojik teori ve araştırmadaki becerilerinizi ve devam eden klinik yerleşimlerde eksiksiz çalışmayı geliştireceksiniz.... [-]

Birleşik Krallık Glasgow
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
3 - 7 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Fizyoterapi Doktoru (Ön Kayıt) (DPT) öğrenmeye yardımcı olmak ve bağlamsallaştırmak için yenilikçi öğretim yöntemleri kullanılarak sunulan tam zamanlı bir programdır. ... [+]

Fizyoterapi Doktoru (Ön Kayıt) (DPT) öğrenmeye yardımcı olmak ve bağlamsallaştırmak için yenilikçi öğretim yöntemleri kullanılarak sunulan tam zamanlı bir programdır. Bu program, bir fizyoterapist olarak HCPC kaydına başvurmak için uygun bir fizyoterapist olarak nitelik kazanır. Modüller, uzmanlık alanlarında uzman olan deneyimli eğitmenler, araştırmacılar ve davetli akademik ve klinik eğitmenler tarafından verilmektedir.

Klinik / uygulama uzmanlarıyla olan yakın bağlarımız, öğrencilerimizin üniversite ve uygulama ortamlarındaki en güncel klinik materyale, araştırma ve profesyonel uzmanlığa erişimini sağlar.

DPT, uygulama ve araştırma liderliğidir ve program, sağlığın mevcut ve gelecekteki ihtiyaçlarını ve zorluklarını karşılayacak donanıma sahip mezunlar yetiştirmek üzere tasarlanmıştır.... [-]

Birleşik Krallık Glasgow
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
42 aylar
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

İskoçya'daki türünün tek programı olan GCS'de Sağlıkta DPSB, BPS Uygulayıcısı Psikolog statüsüne ulaşmak ve yetkin ve etkili bir Sağlık Psikoloğu olmak için gerekli bilgi ... [+]

İngiliz Psikoloji Topluluğuna göre, sağlık psikolojisinin amacı, sağlık, hastalık ve sağlık hizmetlerinin psikolojik süreçlerini bilimsel olarak incelemektir.

Amaç, sağlık psikolojisini sağlığın teşviki ve sürdürülmesi, sağlık sisteminin analizi ve iyileştirilmesi, sağlık politikası oluşumunun iyileştirilmesi, hastalık ve engelliliğin önlenmesi ve hasta veya engelli bireylerin sonuçlarının iyileştirilmesidir.

Bir disiplin olarak Sağlık Psikolojisi, Birleşik Krallık'ta en hızlı büyüyen Psikoloji alanıdır. Bununla birlikte, şu anda İskoçya'da sunulan herhangi bir Sağlık Psikolojisi Doktora bulunmamaktadır. Yaşlanan ve obezojenik bir popülasyon söz konusu olduğunda, uzun vadeli sağlık koşullarına bağlı olarak, davranışsal sağlık ve esenlik müdahaleleri (ve dolayısıyla Sağlık Psikologları) talebi yalnızca artmaya hazırdır.... [-]

Birleşik Krallık Glasgow
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
3 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

İskoçya'daki türünün tek programı olan Spor ve Egzersizde DPsych disiplinler arası öğrenme, öğretim ve araştırma yoluyla ileri terapötik beceriler geliştirir. Bu yeni ve ... [+]

Spor ve egzersiz psikolojisi, Birleşik Krallık'ta nispeten yeni ve giderek artan popüler bir psikoloji alanıdır.

DPsych Spor ve Egzersiz Psikolojisi, olağanüstü terapötik beceriler, disiplinler arası öğrenme, öğretim ve araştırma geliştirme üzerine odaklanan İskoçya'daki türünün tek programıdır.

Spor ve egzersiz psikologları, özellikle profesyonel ve olimpiyat sporları ile fiziksel aktiviteyi ve genel nüfus arasında egzersiz katılımını, spor ve egzersiz alanında her alanda çalışırlar.

Yerel, ulusal ve Olimpik düzeydeki sporlarda ve futbol, ​​rugby, golf ve ulusal spor enstitülerindeki (İskoçya, Kuzey İrlanda, Galler ve İngiltere) yapılarda spor bilimi sağlamada güvenilir ve güvenilir bir yapıyı temsil ederler.... [-]

Birleşik Krallık Glasgow
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
3 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku

MSc

Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

MSc Investigative Oftalmoloji ve Vizyon Araştırmalarımız, göz doktorlarına, çok çeşitli göz koşullarını etkin bir şekilde teşhis etmek ve tedavi etmek için ihtiyaç duyduk ... [+]

MSc Araştırmacı Oftalmoloji ve Vizyon Araştırmalarımız, tıpkı çığır açan tıbbi ilerlemelere katkıda bulunmaları ve çok çeşitli oküler koşulları etkin bir şekilde teşhis edip tedavi etmeleri için ihtiyaç duydukları akademik bilgi ve pratik becerileri sizin gibi göz bakım profesyonellerine sunmaktadır.

Daha fazla akademik çalışma yapmak ya da bir birincil bakıcı olarak yeni sorumluluklar üstlenmek istiyorsanız, programımız size ihtiyacınız olan klinik becerileri ve araştırma deneyimini sunar. Kariyerinizi ilerletin ve alanın geleceği üzerinde anlamlı bir etkiye sahip olun.

Çekirdek ve seçmeli modüllerin ve araştırma fırsatlarının bir bileşimi - programın üçte birini oluşturan bir araştırma projesiyle - çalışmalarınızı kişisel ilgi alanlarınıza ve profesyonel gereksinimlerinize göre özelleştirmenizi sağlar. Bu, tezinizin tamamlanmasında adlandırılmış bir dereceye yol açan bir uzmanlık seçme seçeneğini içerir:... [-]

Birleşik Krallık Glasgow
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
1 - 2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Bilim adamları için tasarlanan MSc Biyomedikal Bilimi, Glasgow şehrinde kendi türünün tek örneğidir. ... [+]

Bir NHS bilim adamı olarak, zaten ortak faydaya katkıda bulunuyorsunuz - anlamlı çalışma üzerinde olumlu bir etki yaratıyorsunuz. Şimdi bir sonraki adıma hazırsınız: başlamaya hazırsınız.

Bilim adamları için tasarlanan MSc Biyomedikal Bilimi, Glasgow şehrinde kendi türünün tek örneğidir. Bu yarı zamanlı program şu anda NHS patoloji servis laboratuarlarında daha fazla uzmanlık elde etmek ve kariyerlerinin bir sonraki aşamasına ilerlemek için kullanılan biyomedikal bilim adamlarını mümkün kılmaktadır.

GCU'nun MSc Biyomedikal Bilimi, Biyomedikal Bilimler Enstitüsü (IBMS) tarafından akredite edilmiştir. Yarı zamanlı çalışma ile, programın tamamlanması iki ila üç yıl sürer.... [-]

Birleşik Krallık Glasgow
Bilgi iste
Ingilizce
Yarı zamanlı
2 - 3 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Çok saygın MSc Biyomoleküler ve Biyomedikal Bilimler programımız, bilimsel araştırmalarda pratik beceriler ve alanında en yeni araştırmalar ile bilgilendirilmiş değerli b ... [+]

Biyomoleküler ve biyomedikal bilimler zorlu, hevesli, itici öğrenciler talep ediyor. Elbette, bu son teknoloji alanlar ayrıca pozitif etki ve anlamlı kariyer için inanılmaz bir potansiyel sunuyor.

Biyomedikal bilimler hastalıkları iyileştirmek ve tüm dünyadaki insanların sağlığını ve esenliğini iyileştirmek için umut sunmaktadır. Her keşif geleceği şekillendirir. Her katkı ortak iyiliği artırır.

GCU, dünya lideri standartlarda (Research Excellence Framework) yürütülen müttefik sağlık araştırmaları için İngiltere'de ilk 20'de yer almaktadır. Çok saygın MSc Biyomoleküler ve Biyomedikal Bilimler programımız, bilimsel araştırmalarda pratik beceriler ve alanında en yeni araştırmalar ile bilgilendirilmiş değerli bir akademik bilgi birikimine hazırlar.... [-]

Birleşik Krallık Glasgow
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

GCUs MSc Diabetes Care ve Management, kariyerinizi güvenle ilerletmenizi ve topluluğunuzdaki insanlara daha sağlıklı ve daha tatmin edici hayatlar sunmanıza yardımcı olac ... [+]

Diyabet dünya çapında yükselişte. Diyabet bakımında uzmanlığa sahip sağlık profesyonelleri yüksek talep görmektedir. İş zorlu ancak ödüllendirici ve alanın yetenekli profesyonellere ortak faydaya gerçek bir bağlılık göstermesi gerekiyor.

GCU's MSc Diabetes Care ve Management, kariyerinizi güvenle ilerletmenizi ve topluluğunuzdaki insanlara daha sağlıklı ve daha tatmin edici yaşamlar sunmanıza yardımcı olacak.

MSc Diyabet Bakımı ve Yönetimi multidisiplinerdir, birden çok alandan önemli bilgileri bir araya getirir. Diyabet bakımında ve yönetiminde en iyi uygulamaları geniş bir perspektiften öğreneceksiniz.

Hastalığın biyolojisini anlamakDiyabetin önlenmesi, teşhis edilmesi ve yönetilmesi hakkında bilgi edininDiyabet komplikasyonlarını tanımakAlandaki son araştırmayı keşfedinYönetim ve bakımda güncel gelişmelerAktif araştırma konusunda işbirliği yapma becerilerini edinme... [-]
Birleşik Krallık Glasgow
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
16 - 36 aylar
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Gelişen, çeşitli ve küresel ağa bağlı araştırma toplumumuzun bir parçası olarak, vücudun nasıl çalıştığını ve bir hastalığa yakalandığında neyin ters gittiğini araştırın ... [+]

İlaçları solumayı kolaylaştıran inhalerlerden ve kanseri yok eden enjeksiyonlardan, farmakoloji dünyanın dört bir yanındaki milyarlarca insanı iyi birer güçlü bir güç olarak etkiler. MSc Farmakoloji programımızda, sayısız hayat kurtarmak ve geliştirmek için bu gücü nasıl kullanacağınızı keşfedeceksiniz.

GCU'da, ilaçların arkasındaki bilimi ve insan vücudu üzerindeki etkilerini kapsamlı bir şekilde anlayacaksınız ve başarılı olmak için ihtiyacınız olan en yeni teknikleri, laboratuvar tezgahı becerilerini ve eleştirel düşünme yaklaşımlarını yöneteceksiniz.

Gelişen, çeşitli ve küresel olarak ağa bağlanmış araştırma topluluğumuzun bir parçası olarak, vücudun nasıl çalıştığını ve bir hastalığın ortaya çıkması durumunda neyin yanlış gittiğini araştırırsınız ve ilaçların geniş bir tıbbi durumun tersine çevrilmesi ve hatta engellenmesi için nasıl tasarlandığını öğrenirsiniz.... [-]

Birleşik Krallık Glasgow
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Son teknolojiye sahip tesislerde öğrenin, en yeni klinik araştırmaları inceleyin ve MSc Fizyoterapi programımızda öncü eğitim alın. ... [+]

Son teknolojiye sahip tesislerde öğrenin, en yeni klinik araştırmaları inceleyin ve MSc Fizyoterapi programımızda öncü eğitim alın. GCU, kariyerlerini ilerletmek isteyen fizyoterapistlere son teknoloji bir çalışma ortamı sunmak için endüstri ile işbirliği yapmaktadır. Program, uzmanlar, uzmanlar ve akademisyenler tarafından verilir ve alandaki son gelişmelerden haberdar edilir.

Becerilerinizi dost canlısı, açık ve çeşitli bir ortamda, kariyerinizi ilerletmeye odaklandığımız ve küresel bağlılığa, sosyal sorumluluğa ve ortak iyiliğe hizmet etmeye odaklandığımız bir yerde geliştireceksiniz. Hemşirelik, podiatri, mesleki terapi ve radyografi gibi fizyoterapi alanlarının katkılarıyla ve GCU'nun Sağlık ve Yaşam Okulu'nda konuk uzmanlar ve deneyimli akademisyenler tarafından öğretilen modüller ile çapraz-fonksiyonel bir yaklaşım alan dünya çapında bir eğitim alın Bilimler.... [-]

Birleşik Krallık Glasgow
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Chartered Society of Physiotherapy (CSP) üyeliği için başvurmanız gereken uzmanlık ve bilgi edinin, Sağlık ve Bakım Meslekleri Konseyi'ne (HCPC) kaydolun ve pratik bir fi ... [+]

Bir klinik kapasitede problem çözmeyi, bağımsız düşünmeyi ve uzman bir fizyoterapist olarak çalışmayı istersiniz - ve oraya hızlı bir şekilde ulaşmaya hazırsınız. Hızlandırılmış MSc Fizyoterapimiz sizin için bir programdır.

GCU'da, programlar hem kariyeriniz için son derece önemlidir ve hem de ortak faydaya katkıda bulunan anlamlı bir değişim yaratmaya odaklanmıştır. Chartered Society of Physiotherapy (CSP) üyeliği için başvuruda bulunmanız gereken uzmanlık ve bilgileri kazanacak, Sağlık ve Bakım Meslekleri Konseyi'ne (HCPC) kayıt olacak ve pratik bir fizyoterapist olacaksınız.

Nöromasküleroskeletal, kardiyovasküler ve solunum terapisi ve nörorehabilitasyon alanlarında yeni bir anlayış geliştireceksiniz - geleneksel çalışmayı klinik yerleşimlerde kapsamlı uygulamalı deneyim ile birleştirin. Ve öğrenirken, başarılı, arkadaş canlısı ve farklı bir GCU topluluğunun desteğine sahip olacaksınız.... [-]

Birleşik Krallık Glasgow
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Bizim MSc Hemşireliği: Gelişen Profesyonel Uygulama programı, İngiltere'de veya yurt dışında çalışıp çalışmadığınızı ileri hemşirelik alanında yönlendirmeye ve yenilikçil ... [+]

Hemşirelik bilgisinin, becerilerinin ve niteliklerinin geliştirilmesi, mesleki pratiği desteklemek için gereklidir. MSc Hemşireliği: İleri Mesleki Uygulama, kayıtlı hemşirelere, klinik bilgi, beceri ve niteliklerini belirli uygulama alanlarında ilerletme üzerine odaklanmış bir çalışma yürüterek kariyer gelişimi için bir eğitim platformu sağlar.

Bu program sürekli değişen bakım karmaşıklığını tanır ve İngiltere politikasının yönünü değiştirmeye eğitimsel olarak cevap veren bir dizi esnek ve seçmeli çalışma seçeneği sunar.

MSc Hemşireliği: İleri Düzey Profesyonel Uygulama programına katkıda bulunan personel, aşağıdakiler gibi gruplarla işbirliği içinde önde gelen araştırma ve politika geliştirme faaliyetlerinde aktiftir; Sağlık Koruma İskoçya; Scottish Healthcare Associated Enfeksiyon Enstitüsü; İngiltere İnme Öz-Yönetim Ağı, Gelişmiş Uygulama Eğitimcileri Derneği (AAPEUK).... [-]

Birleşik Krallık Glasgow
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
1 - 3 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

MSc Hemşirelik Çalışmaları (Ön Kayıt) herhangi bir geçmişten mezunlarını mezuniyet becerilerini hemşireye aktarma fırsatı sunar. ... [+]

Bu yeni ve heyecan verici MSc rotası, herhangi bir arka plandaki mezunlarını, mezun olma becerilerini transfer etme ve onları hemşire olmaları için kullanma fırsatı sunuyor.

Sağlık hizmetlerinin değişen bağlamını ve ihtiyaç duyulan hemşirelerin profilini kabul ederek, MSc Hemşirelik Çalışmaları yüksek lisans öğrencilerinin hemşirelerini ileri düzeyde eleştirel düşünme becerileriyle donatmayı ve aynı zamanda şefkatli, yetkin, kişi odaklı, etkili yüksek kaliteli sağlık.

Yüksek lisans mezunları bireyin, toplumun ve küresel düzeyde 'yaşamları iyileştirme' için önemli bir katkı yapacaktır. Hastaların, müşterilerin ve hizmet kullanıcılarının ihtiyaçlarını karşılamak için sağlık ve sosyal bakım profesyonelleri ile ortaklaşa çalışırken, eğitim ve sağlık iyileştirme müdahaleleri yoluyla halk sağlığı sonuçlarına da katkıda bulunacaklardır.... [-]

Birleşik Krallık Glasgow
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
28 aylar
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

GCUs MSc Klinik Mikrobiyoloji sayesinde, bu son derece rekabetçi ve önemli alanda başarılı olmak için gerekli becerileri kazanacaksınız. ... [+]

Tıpta inanılmaz ilerlemelere rağmen, 21. yüzyılda dünyanın dört bir yanında daha sağlıklı toplumlar oluşturmak için hala çok iş var - ve mikrobiyologlar yol gösteriyor.

Tüberküloz ve kolera hala dünya çapında popülasyonları tahrip etmektedir. Yeni ve ölümcül influenza suşları ortaya çıkıyor. Zika virüsü diğer paraziter hastalıklar gibi daha sıcak küresel sıcaklıklarla hızla yayılmaktadır.

Neredeyse bir yüzyıl boyunca, bulaşıcı hastalıkları önlemek ve tedavi etmek için aşılara ve antibiyotiklere güveniyoruz. Ancak yeni patojenler ortaya çıktıkça ve antimikrobiyal ilaç direnci yayıldıkça, yenilikçi yaklaşımlar gereklidir. Mikrobiyologların hisseleri her zamankinden daha yüksek.... [-]

Birleşik Krallık Glasgow
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Sağlık ve Bakım Meslekleri Konseyi tarafından onaylanmış ve Meslek Terapistleri ve Dünya Meslek Terapistleri Federasyonu tarafından akredite edilmiştir. ... [+]

Tarafından akredite: HCPC

İnsanların gerçek potansiyellerine ulaşmalarına yardımcı olma, yaşamlarının kontrolünü ele alma ve etraflarındaki dünyaya tam olarak katılma konusundaki memnuniyetinizi hayal edin. GCU'dan bir MSc Mesleki Terapi ile, tam olarak ne yapacaksınız. Mesleki terapistler, her yaştan insanın fiziksel veya zihinsel hastalık, sakatlık veya yaşlanma ile zorlaştırılmış faaliyetleri yürütmesine yardımcı olan yetenekli profesyonellerdir.

Sağlık ve Bakım Meslekleri Konseyi tarafından onaylanmış ve hem Meslek Terapistleri Koleji hem de Dünya Meslek Terapistleri Federasyonu tarafından akredite edilmiş olan programımız deneyiminizi genişletecek ve hastalara bakmakta yeni bir anlayış sağlayacaktır.... [-]

Birleşik Krallık Glasgow
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Bilginizi geliştirin ... [+]

Halk sağlığı teorisini sosyal eyleme dönüştürün ve milletvekilleri Halk Sağlığı ile yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde anlamlı bir değişim yaratın. Bu benzersiz ve oldukça alakalı programda çok çeşitli geçmişlerden uygulayıcılara katılacaksınız. Kariyerinizi ilerletmek ve dünyadaki insanların yaşamlarını iyileştirmek için ihtiyaç duyduğunuz bilgi ve becerileri geliştirin.

Çevrimiçi çalışmanın desteklediği geleneksel öğretimin harmanlanmış bir yaklaşımıyla, programınız halk sağlığında geniş bir yelpazede, hastalığın önlenmesinden ve yaşam süresinin uzamasına ve sağlık eşitliğinin iyileştirilmesine yönelik sonuçlarının en aza indirilmesinden olumlu bir etki yaratmanızı sağlar. Çalışmalarınızdan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlamak için yazılı ödevler, proje önerileri, küçük ölçekli araştırmalar ve sistematik incelemeler gibi çeşitli değerlendirmeler tasarladık.... [-]

Birleşik Krallık Glasgow
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
1 - 5 yıl
Kampüs
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Londra'daki Podiatry Koleji tarafından akredite edilmiş ve Edinburgh'daki Queen Margaret Üniversitesi ile işbirliği içinde sunulan bu yarı zamanlı program, ileri düzeyde ... [+]

Yüksek Lisans Pediatrik Cerrahi Teorisi ile hızla değişen bir alanda sağlam bir akademik temeli geliştirin. Londra'daki Podiatry Koleji tarafından akredite edilmiş ve Edinburgh'daki Queen Margaret Üniversitesi ile işbirliği içinde sunulan bu yarı zamanlı program, ileri düzeyde pratisyen veya podiatrik cerrahide başarılı bir kariyere devam etmenizi sağlar.

Çok çeşitli güncel öğretim yöntemlerinden yararlanıyor ve bağımsız çalışmayı bir takım yaklaşımıyla birleştirerek, bu alanda eleştirel düşünme, problem çözme ve refleksleme uygulamalarına yeni bir bakış açısı sağlıyoruz. Programınız, kaliteyi iyileştirmek ve uygulamanızın kapsamını genişletmek için ihtiyaç duyduğunuz beceri ve araçları size sunacaktır - ortak iyiliğe katkıda bulunurken kendi kariyerinizi ilerletir.... [-]

Birleşik Krallık Glasgow
Bilgi iste
Ingilizce
Yarı zamanlı
3 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Alanında yeni nesil liderler yetiştirmek için tasarlanan MSc Diagnostic Imaging programımız size güncel ve en iyi uygulamaları öğretecek ve sizi gerçek ve anlamlı bir değ ... [+]

Alanında yeni nesil liderler yetiştirmek için tasarlanan MSc Diagnostic Imaging programımız size güncel ve en iyi uygulamaları öğretecek ve gerçek ve anlamlı bir değişim yaratmanızı sağlayacak. İleri düzey eleştirel düşünme becerilerini geliştirecek, bir dizi araştırma ve diğer kaynaklardan kanıtlar üretecek ve profesyonel tartışmaları ve tartışmaları bilgilendirmek için endüstri bilgisi ve klinik deneyimleri geliştireceksiniz.

GCU'nun başarılı ve farklı akademik topluluğunun bir parçası olarak, sadece başarılı bir kariyere hazırlanmakla kalmaz, aynı zamanda alanı ilerletmek ve ortak iyiliğe katkıda bulunmak için öğrendiklerinizi de kullanırsınız.... [-]

Birleşik Krallık Glasgow
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

GCU'lar MSc Medical Ultrasound, uygulamanıza uyarlanmış esnek çalışma seçenekleriyle, sadece kendi çalışmanızı değil, genel olarak alanınızı iyileştirmek için ihtiyaç duy ... [+]

GCU'nun MSc Tıbbi Ultrasonu, uygulamanızın alanına göre uyarlanmış esnek çalışma seçenekleriyle, yalnızca kendi işinizi değil genel alanınızı da iyileştirmek için ihtiyaç duyduğunuz teorik temel ve gerçek dünya deneyimini sunar.

Çok disiplinli akademik uzman ekibimiz ve klinik uzmanlarımız, en son teknoloji simülasyon imkânlarını (MedaPhor ScanTrainer) ve sonografik ekipmanı (GES8) kullanarak güvenli ve etkili tıbbi ultrason uygulamalarında size rehberlik edecektir. Becerilerinizi gerçek dünya pratiğine hazırlayan bir ortamda prova edeceksiniz ve alanınıza özgü anında geri bildirim alacaksınız.

Sonografik Eğitim Akreditasyonu Konsorsiyumu (CASE) tarafından akredite edildiğinizde, programınız hem kanıta dayalı hem de çeşitlilik gösteren - müfredat, atölye çalışmaları, simülasyonlar, seminerler ve öğrenmenize yardımcı olmak için vaka analizi ile müfredat için endüstride en iyi uygulamaları ortaya çıkaracaktır. Ve GCU'da, alanındaki yeniliği teşvik etmeye yardımcı olmak için tasarlanmış araştırma, mesleki tartışma ve tartışmanın kritik olarak iyi değerlendirilmesine de katkıda bulunan birinci sınıf bir eğitim alırsınız.... [-]

Birleşik Krallık Glasgow
Bilgi iste
Ingilizce
Yarı zamanlı
1 - 6 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Glasgow Caledonian University - The School of Health and Life Sciences

Bu program mevcut bilgi birikimini geliştirmek ve yeni beceriler geliştirmek isteyen kayıtlı hemşireler için tasarlanmıştır. ... [+]

Karar verme ve problem çözme becerilerinizi geliştirin ve Uzman Pratisyen Hekimliğiyle İlçe Hemşireliği PgD İleri Düzey Uygulamasında karmaşık klinik durumların zorluklarını karşılamayı öğrenin. Bu program mevcut bilgi birikimini geliştirmek ve yeni beceriler geliştirmek isteyen kayıtlı hemşireler için tasarlanmıştır.

Bakım sunmanın politik ve organizasyonel taleplerini daha iyi karşılamak için eğitim alın ve alanınızdaki en iyi uygulamaları geliştirin. Yerel, ulusal veya küresel düzeyde anlamlı bir fark yaratmak için ortak faydaya olan bağlılığınızdan yararlanın. Çeşitli dinamik öğrenme fırsatları kullanan bir programda uzman bir uygulayıcı olarak zorlu ve ödüllendirici bir kariyere hazırlanın.... [-]

Birleşik Krallık Glasgow
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku

Learning support from the School of Health and Life Sciences

Address
Cowcaddens Road
G4 0BA Glasgow, İskoçya, Birleşik Krallık