Resmi açıklamayı okuyun

Tıp Fakültesi, Çek Cumhuriyeti'ndeki en genç tıp fakültesidir. Halen Fakülte, her yıl mezun olan 400'den fazla öğrenciyle 27 derece programında yaklaşık 1700 öğrenciye sahiptir. Mezunlar, tıp ve sağlık mesleklerinde geniş bir alanda kariyer yapmak için iyi donanımlıdır. Fakülte tarafından sunulan temel lisans programı Genel Tıp'da altı yıllık Yüksek Lisans derecesidir (bu 'uzun' Yüksek Lisans derecesi önceki bir Lisans derecesini gerektirmez); bu program öğrencilere tıpta kariyer yapmak için gerekli olan kapsamlı bilgi ve pratik becerileri kazandırmaktadır.

Fakültedeki öğretim, ilk sömestrden itibaren öğretim sistemine pratik yerleşimler ekleyerek öğrencilerin pratik beceri setlerini geliştirmeye odaklanmaktadır. Bireysel bir yaklaşımı mümkün kılmak için öğrenci alımları sınırlıdır; pratik eğitim, öğrencilerin hastalarla birebir temas kurabilmesi için küçük gruplar halinde düzenlenir. Fakülte, simülatörler de dahil olmak üzere çeşitli modern öğretim ekipman ve yöntemleri kullanmaktadır; Ostrava Üniversite Hastanesi'nde, seçilen ameliyathanelerden canlı bir yayın sistemi hazırlanıyor ve değerli bir öğretim aracıdır. Fakülte ayrıca, simülasyon tabanlı öğretme yöntemlerini, multimedya, pratik simülasyon araçları ve deneysel öğretim araçları kullanarak öncülük etmektedir.

Öğrenciler, hem Avrupa'da (hem de Erasmus + programının bir parçası olarak 40'tan fazla ortak kurumla bağlantılarımız var) ötesinde, yurtdışında eğitimlerinin bir bölümünü harcama fırsatı buluyorlar.

Fakülte, Ostrava Üniversitesi Hastanesi (çok sayıda ihtisaslaşmış departmanı içeriyor), Ostrava'daki diğer iki büyük hastane ve bölgedeki hem kamu hem de özel sektördeki diğer tıbbi ve sağlık kuruluşlarının yanında çok yakında çalışmaktadır.

Fakülte, tıp araştırma topluluğunda güçlü bir yere sahiptir. Uzman ekipleri, Obezite Merkezi (obezite için gelişmekte olan tedaviler), Acil Tıp Enstitüsü (potansiyel biyoterörizm olaylarına ve askeri çatışmalara karşı geliştirilen tepkiler, insan yapımı ve doğal felaketler için tıbbi ve cerrahi yöntem geliştirme), Hematoonkoloji Kliniği (genomik hematoon hastalığı bulunan hastalarda ortaya çıkan genetik değişiklikleri belirlemek ve etkili tedaviyi engellemek için araştırma) ve Epidemiyolojik Araştırmalar Merkezi (bulaşıcı ve bulaşıcı olmayan hastalıklarda epidemiyolojiye ve doğal ve çalışma ortamına odaklanma). Fakültenin ana araştırma öncelikleri, ulusal ve bölgesel düzeyde halk sağlığı için birincil önemi olan konuları yansıtır. Fakültedeki öğrenciler, öğrenci hibe yarışmalarına ve öğrenci konferanslarına düzenli olarak katılan bir dizi araştırma faaliyetine yakından katılırlar.

Program dili:
Ingilizce
Italyan
Çek

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

M.D.

University of Ostrava - Faculty of Medicine

Usta çalışmalarının bu altı yıllık tam zamanlı saha bir doktorun meslek için mezunları hazırlar. General Tıp Doktoru derecesi ile tamamlandı. ... [+]

Anahtar öğrenme çıktıları

Mezunlar biyomedikal disiplinler, yapısı ve bireysel vücut organları, tanısal ve koruyucu uygulamalar, tedavi planı ayarlamak ve bunu gerçekleştirmek için yeteneği fonksiyonları hakkında bilgi sahibi. Mezunlar biyomedikal disiplinler, bireysel vücut sistemleri, sepsis ve antisepsi, koruyucu tedaviyi düzenlemek ve kanıtlamak için yeteneği, tıp etiği, tıp mesleğinin göre yasal standartlara hastalıklarının nedensellik derin bilgisini göstermek zorundadır. Onlar esas olarak bir enfeksiyon ve iltihaplı bazda, organların ani arızasında farmakoterapi bilgi, ilk yardım göstermek, tümörler ve genetik olarak belirlenmiş hastalıkların bağışıklık sistemi, tanı ve tedavi başarısızlığı. Mezunlar, kullanım yöntemleri, muayene yürütmek göstermek ve doğru tanı kurma, tıbbi bakım ile genç ve erişkin hastalara sağlamak gerekli sonuçları, yorumlama, hasta ve hasta yakınları ile iletişim ve diğer tıp uzmanları ile işbirliği edebiliyoruz en az bir dünya dili elektronik haberleşme ve bilgi teknolojileri, hastalara verilen tarih değerlendirmek ve genel muayene yürütmek. Ayrıca, mezunlar tanı giden muayene adımlarını ayarlamak, tıbbi pratikte modern teknolojilerin bilgileri kullanır. Onlar tıbbi konferanslarda yeni bilgi edinme ve uygulamaya uygulamak için modern iletişim araçlarının kullanımı ve mevcut sonuçlar olun.... [-]

Çek Cumhuriyeti Ostrava
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
6 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku