Charles University Third Faculty of Medicine

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Vinohrady sağlık kampüsü şehir çevresinde o zaman, 20. yüzyılın başlarında gelişimini başladı. 1902 yılında, İmparator Franz Joseph I Královské Vinohrady'de ve Žižkov ilçelerinde vatandaşları için birincil hastane olarak Vinohrady Hastanesi açılışını yaptı. 1925 yılında Devlet Sağlık Enstitüsü çevresini openin edildi. Her iki kurum yakında Prag, Bohemya ve Çekoslovakya'da sağlık hizmetlerinin geliştirilmesine önemli roller oynamaya başladı. 1953 yılında Tıp Fakültesi bölünmesi öncesinde, her iki mercilerinin kendi dikkat çekicidir personelin sistematik aktiviteye dayalı, tıp öğrencilerinin eğitimine devam eder.

Vinohrady Hastanesi, yani Prof. vardı Oftalmoloji Josef JANKU, oftalmik toksoplazma keşfeden (M. Jankumi); Prof. Dr. Akciğer ve Abdominal Cerrahi Emerich Polak ve; Çek plastik cerrahi Prof František Burian kurucusu. Çekoslovak Diabetoloji Prof. Jiri Syllaba kurucusu, ünlü bir kardiyolog Prof. Vratislav Jonas Çek pediatrik hematoloji Dr. kurucusu: İkinci Dünya Savaşı sonrası Jiri Janele Prof. Nöroloji J. Šebek Prof. Adli Tıp E. Knobloch veya Psikiyatri Enstitüsü doc Başkanı. V. Petran.

Devlet Sağlık Enstitüsü personeli yani: Devletimizin terrritory ilk tedavi Pasteur Enstitüsü kuruldu Prof. İvan Honl. Bu Enstitü personeli küçük çiçeği (Prof. Dr. Karel Raška) küresel eradikasyonu diğerleri arasında, İkinci Dünya Savaşı sonrasında Dünya Sağlık Örgütü'nün çok sayıda dünya çapında programlarına katıldı. Böyle zengin bir geleneğe dayanarak, Vinohrady sağlık kampüsünde yeni bir tıp fakültesi kurmak mümkün oldu.

o 1348 yılında kuruluşundan sonra dört temel konularından biri oluşmuş olarak Fakültemiz, Charles Üniversitesi'nde tıp çalışmalar geleneği ifade eder. Alman ve Çek - öğretim yılı 1882-1883 itibaren, Tıp Fakültesi, hemen Üniversitesi kalanı gibi, iki parçaya bölündü. 17 Kasım 1939 tarihinde, hep birlikte diğer Çek okullar ile, Üniversite Çek kısmı kapatıldı. Çek eğitimde Bu geçici süreyle durdurulması 1945 yılına kadar sürdü. Ardından, Alman Üniversitesi'nin bütün ile birlikte Tıp Fakültesi Alman kaldırıldı. Onun mülkiyet Tıp Çek Fakültesi teslim edilmiştir. (Dişçilikte dahil) Genel Tıp Fakültesi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Fakültesi ve Hijyen Fakültesi: 1953 yılında Yükseköğretim Bakanlığı üç ayrı fakültelerde içine Prag'da Tıp Fakültesi bölünmüş. Bu Fakültesi, temel tıp odak korunmuş bu hijyen alanlarında uzmanlaşmış ve her ne kadar,: ikincisi 1953 bazı temel değişiklikler getirmiştir Hijyen yeni bir bağımsız Fakültesi oluşturulduğunu 1990.The aslında Tıp mevcut 3 Fakültesi dönüştü önlenmesi. Bir taraftan bu uzmanlaşma bizim savaş sonrası tıp hijyen bütün dallarını geliştirmek için etkin, fakat aynı zamanda diğer kısıtlı ve klinik pratikte öğrencilerin gerçekleşme kapsamını kısıtlamıştır.

Komünist dönemin tıp eğitimi oldukça biçimci ve kadro dayalı bir yaklaşım ile markalı. Kasım 1989 yılından bu yana yeni müfredat ve araştırma reformların gerçekleştirilmesi için Fakülte gereği organizasyonunda tüm önemli değişiklikler yürütmek mümkün olmuştur. Fakülte adı onun birincil genel odağı altını çizdi Tıp 3 Fakültesi, Charles Üniversitesi olarak değiştirilmiştir. Doç. Dr. Cyril Höschl, MD, 1989 yılında devrimden sonra serbest seçimlerde seçilen Fakültesi'nin ilk Dekanı oldu. Akademik Senatosu günümüzde birçok seçkin yabancı üyeleri askere Bilimsel Konseyi ile birlikte daha sonra kuruldu. Özellikle Enstitüler, kliniklerde tüm önde gelen pozisyonları için yarışmalar ve diğer üniversite pozisyonları vardı. Çalışma planı önleyici konuların gelişmiş alana entegre Fakültesi genel yönelimini yansıtır, böylece müfredat yeniden yapılandırmıştır. Sağlık Bakanlığı ve Çek Cumhuriyeti Bilimler Akademisi çeşitli kesimlerinden çalışanların Bol doğrudan pedagojik yanı sıra Fakültesi araştırma faaliyetlerine katılmaktadırlar.

Eylül 1992'de Ruska sokakta yeni bir Fakülte binası açıldı. Bu Dekan Ofisi, farklı teorik Bölümler evler, Bölümler hijyen ve koruyucu konular ve son bir değil en az, Bilimsel Bilgi Merkezi, yeni 1992 yılında kurulmuş. Mayıs 1991'de Bayan Margaret M. Bertrand, İngilizce dil Kanadalı profesör, Fakülte iyi öğrenci için bir ödül mezuniyet töreninde yıllık layık olmak için kuruldu. çalışma ve bilimsel çalışma koşulları başkalarının Beslenme Bölümü kimya ve moleküler biyoloji laboratuvarlarında arasında uzlaşmacı, Mayıs 2000'de ana fakülte binası yeni inşa 6. katında açılması ile iyileştirilmiştir. Başka gelişme Tıp Etiği, Hemşirelik ve Yabancı Diller Bölümü şimdi dayanır Ruska 91 Hemşirelik Koleji recontructed bölümü ile Mayıs 2006'da geldi. Talebelerin ziyaretler yurtdışında Fakültesi öğretim silinmez bir parçası haline gelmektedir. uluslararası bilimsel ve araştırma programları ve yabancı uzmanlar tarafından dersler Katılımı kendi kanatlarını ve yeni karşılıklı yararlı bilimsel burslar kurmak Fakültesi sağlar. Bu nedenle yüksek bir eğitim seviyesine ulaşmak için vazgeçilmez teknik koşullar yaratarak, öğretim materyali, yeni yöntemler, prosedürler ve yaklaşımların çalışmaların kalitesinde iyileştirmeler kolaylaştırır.

A Tıp Fakültesi 3 biyoloji Prof. Zdeněk Neubauer, Doc: vardı en belirgin arasında, son üç yıl içinde birçok seçkin kişilikleri olan öğretim derece haiz. endokrinoloji yapay zeka Ivan M. Havel, ve Prof. Luboslav Starka. Aynı zamanda, tanınmış yabancı uzmanlar tarafından dersler birkaç düzine Fakültesi yöre gerçekleşti. Bize nörofizyoloji Prof. J. Eccles, psikiyatri Prof. P. Grof ünlü uzman ve Dasein'lar-analitik Prof. Condrau en azından Nobel kazanan söyleyelim. Fakülte Bilimsel Konseyi, Sir Karl Raimund Popper (1902-1996), bilgibilimcisi, açık toplum öneren, yirminci yüzyılın en büyük filozoflarından biri tarafından önerildiği gibi, 25 Mayıs 1994 tarihinde tıpta doktor fahri derecesini aldı. Tıp Fakültesi 3. DNA discoverers biri, Nobel ödüllü Prof. James Watson için bir fahri doktora ödüllendirme bir parti oldu. Aynı şekilde, Charles Üniversitesi vakıf 650 yıldönümü münasebetiyle, başka Nobel ödülü sahibi, dünya çapında bilinen nörofizyolog, Büyük Britanya'dan Profesör Huxley, aynı zamanda 1998 yılında bir fahri doktora unvanı önerdi.

MUDr. P. Fakültemizin Čech Tıp Mr. Nobel Ödülü kazananların anısına fahri plakların yerleştirme başlattı ve projenin Kültür 2000 Prag-Avrupa Şehir içinde Prag'da Salmovska ve Petrska sokaklarında kendi doğduğu evlere Bayan Cori. Üniversite bireysel Fakülteleri arasındaki işbirliğinin, Tıp, özellikle Fakültelerinde, artmaktadır. Üniversite fakülteler arasında spor aktiviteleri sağlıklı rekabet destekler ve öğrenciler de çeşitli sosyal ve kültürel etkinlikler bu ülkede ama yurtdışında sadece katılmak. VITA NOSTRA REVUE, makaleler, yorumlar ve yansımaları üç ayda bir toplanması ve VITA NOSTRA SERVIS, bir bilgi bülten: Fakülte topluluğunun akademik yaşamını yansıtan ve iki fonksiyonel olarak farklı konularda Fakültesi farklı yanlarını temsil eden, VITA NOSTRA dergisi hangi haftalık bazda çıkıyor. akademik yıl 1991-1992 yılında Fakülte Önleme Focus ile genel Tıp yabancı öğrenciler aldı. Öğretim dili İngilizcedir. hak ve yabancı öğrenciler görevleri öğrenci ve Fakültesi Dekanı arasında imzalanan sözleşmelerde belirtilmektedir.

doktorlar modern tıbbın yeni talepler Fakültesi öğretim yılı 1996-1997 beri uygulamakta olduğu Tıp yeni müfredata, yansıtılır.

3 öğretim temeli. LF Fakültesi Hastanesi Kralovské Vinohrady'de, Psikiyatri Merkezi Praha, Hastane Na Bulovce, Thomayer Hastanesi, Anne Enstitüsü ve Çocuk Bakımı, Hastane Na Homolce, Merkez Askeri Hastanesi ve Halk Sağlığı Ulusal Enstitüsü içerir. Çek Bilimler Akademisi ve Klinik ve Deneysel Tıp Enstitüsü Tanınmış uzmanlar da öğretim katılmak.

Konumlar

Prag

Address
Third Faculty of Medicine
Charles University in Prague
Ruská 87, 100 00 Prague 10
Czech Republic

Prag, Prag, Çek Cumhuriyeti

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin