Charles University Second Faculty of Medicine

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Öğrenciler tercih ikinci Fakültesi onun yüzünden öğretim üyesi, öğrenci ve idari personel arasında dostluk ve birlik gurur geleneğinin olağanüstü araştırma ve öğretim mükemmellik, ve sunduğumuz eşsiz öğrenci deneyimi için. primer veya hastane temelli tıbbi bakım başarılı profesyoneller yetiştirmeye bağlılığımız bizim fakülte çalışmalarınız için olağanüstü bir seçim yapar.

Araştırma ve öğretim mükemmellik

İkinci Fakültesi Çek Cumhuriyeti birçok tıbbi alanda uluslararası üne sahip bilim adamlarının yanı sıra araştırma liderleri ile günlük temas yarar. Biz özellikle insan genetiği ve genomik, çocukluk onkoloji ve hematoloji, oncogynaecology, nörobilim ve pediatri alanlarında araştırma odaklanmak. Biz düzenli olarak en iyi uluslararası bilimsel dergilerde bizim sonuçlarını yayınlamak. öğretim elemanı ve doktora öğrencilerinin birçok ulusal veya uluslararası ödül ve ödüllü ve bizim tanınan uzmanlar, ulusal spor temsilleri için bakım. Tüm bu önemli bir sağlık uzmanı olma çok iyi bir fırsat sağlar.

ülkenin en büyük üniversite hastanesi deneyimi

Öğrenciler Motol Üniversitesi Hastanesi'nde klinik Tıp İkinci Fakültesi taban ve Orta Avrupa'nın en büyük ve en gelişmiş hastanelerinden birinde pratik eğitim çoğu zaman harcamak. Motol Üniversitesi Hastanesi Prag sakinleri ve Çek Cumhuriyeti tamamı için tüm tıbbi alanlarda bakım sağlar. Bu Çek Cumhurbaşkanı da dahil olmak üzere seçkin VIP hastaların tedavisi, ünlüdür. Bu yetişkin bölümü 1 230 yatak sahipken 690, Pediyatrik bölümde olan yaklaşık 2 300 yataklı, toplam numarası vardır. Yıllık 000 üzerinde 70 hasta hastaneye yatırılır ve 750'den fazla 000 ayaktan tedavi edilir. 3 000 sağlık personeli olmak üzere toplam 800 doktorlardan da dahil olmak üzere, istihdam edilmektedir. Tüm Pediatrik bölümler oldukça bazı tıbbi hizmetler Çek Cumhuriyeti (Onkoloji, Hemodiyaliz, epileptoloji, vs.) tek olmak, uzman bulunmaktadır.

Öğrencilerin pratik eğitim de Na Bulovce Hastanesi ve Askeri Üniversitesi Hastanesi Prag'da yer alır.

Pediatri - Standart eğitime eşsiz avantaj

Tıp İkinci Fakültesi tarihsel Pediatri Fakültesi devam ediyor. genel tıp eğitimi sağlar ve mezunları dahiliye yanı sıra çocuk doktorları (ya da diğer disiplinlerle uzmanları) başarılı olmasına rağmen, müfredat Pediatri geniş bir kapsamı korudu. Diğer fakülteler ile karşılaştırıldığında, öğrencilerin diğerleri arasında bu tür Nöroloji, Hematoloji, Onkoloji, Psikiyatri, Ortopedi, Kardiyoloji, Stomatoloji olarak pediatrik uzmanlık, daha aşina hale gelebilir.

State-of-the-art öğretim ve öğrenme ortamı

Bir öğrenci olarak, iyi donanımlı ve teknik olarak gelişmiş laboratuvar olanakları ve sofistike araştırma araçları yarar. ( 'ZIZALA' olarak adlandırılan - 'Solucan') yeni bina state-of-the-art eğitim ve araştırma olanakları sunmaktadır. Tüm teorik klinik öncesi ve klinik konular up-to-date görsel-işitsel ve bilgisayar tekniklerinin önemli kullanımı ile öğretilir.

Mükemmel tesisler ve hizmetler

Biz büyük bir öğrenme ve yaşam deneyimi için ihtiyacınız olan tüm hizmet ve destek personeli ile size sunmak için çalışıyoruz. Öğrencilerin olarak, bilgisayar olanakları bibliyografik ağ veritabanlarına erişim sağlayan ile bertaraf derslikler de, bir kütüphane de yabancı dil edebiyat ve dinlenme alanları, kahve salonu ve öğrenci kulübü ile dolu olması. Bizim uluslararası öğrencilerin koordinatörü her zaman ihtiyaçları için bakım ve günlük öğrenci yaşam sorunları çözmek için yardımcı olmak, tüm sorularınızı yanıtlamak için hazır.

Bireysel yaklaşım ve 'aile' ortamı

İkinci Fakültesi küçük fakülteler arasında yer almaktadır. Öğrencilerin 1 vs olumlu öğretim üyesi: (İngilizce programında) 2 oranı ve bireysel yaklaşım tamamen fakültede evde hissediyorum öğrencilerin sağlayan, eğitim kalitesini artırmak. Uluslararası bir öğrenci olarak, temelde tüm meslektaşları bilmenin avantajı var, bu yüzden grup içindeki samimiyeti ve destek güvenebilirsiniz.

Geniş uluslararası tanınma

Tıp İkinci Fakültesi tarafından verilen dereceler tam bir federal düzeyde tüm AB ülkelerinde ve ABD'de tanınır. (Lisanslama süreci hakkında bilgi doktorluk olması için, ilgili ülkenin meslek kuruluşu ile temasa geçilmesi gerekir.)

Küresel çalışma ve eğitim fırsatları

İkinci Fakültesi öğrencisi olarak, yurtdışında eğitim değişim programları ve staj geniş bir yelpazede seçim yapabilirsiniz. Bir dönem ya da Avrupa'da ve dünyada ortak üniversitelerden bazı bütün akademik yıl geçirebilirsiniz; (Öğrencilerimizin deneyimlerini okuyun) tüm dünyada hastane ve tıp enstitülerinde pratik staj; ya da insani tıbbi misyonlarına katılıyor.

Kişinin yeteneklerini geliştirmek için oda

Eğer sadece derslere devam sevmiyorum, ama yeteneklerini kanıtlamak istiyorsanız, daha genç adam öğrencilere eğitim katılmak için izin verilebilir. Diğer öğrencilere yaş ve meslekten yakın ve onların sorunlarını ve ihtiyaçlarını anlamak gibi ikinci yıldan itibaren, sen, Anatomi ve Histoloji sınıflarında bir tıbbi asistan olarak yararlı olabilir.

Mükemmel ulaşım bağlantıları

Prag'ın merkezine metro ile 15 dakika içinde ulaşılır. Metro istasyonu çıkış fakülte girişinde doğrudan açar.

Contented öğrenciler ve başarılı mezunları

Tıp İkinci Fakültesi öğretim kendi değerlendirmesine göre, öğrenciler uzun vadede memnun ve mezunları Çek ve uluslararası iş piyasalarında başarıyla gerçekleştirmek.

Öğrenci yaşamı, eğlence ve kültür

fakülte hoş bir atmosfer ve öğrenciler ve personel arasında iyi ilişkiler sağlamaktadır. Öğrenci toplulukları bir gemi üzerinde bir geleneksel yaz partisi de dahil olmak üzere çok sayıda dışı olaylar, klasik ve popüler müzik konserleri, sanat sergileri ve sportif yarışmalar ile öğrenci hayatını geliştirmek için çalışıyoruz. yılın başında Freshers Haftası diğer öğrenciler karşılamak ve Prag yanı sıra Çek Cumhuriyeti tanımak için paha biçilmez bir fırsattır.

Aktif ve özgün öğrenci toplulukları

Öğrenci toplumların bazı bir üyesi olarak, aktif tüm bu faaliyetlere katılabilirler. organize olaylar katılan yanı sıra, Motolák bir muhabir veya fotoğrafçı olarak yaratıcılığınızı geliştirmek; Tıp Öğrencileri Birlikleri, Çek Cumhuriyeti (IFMSA) Uluslararası Federasyonu ile yurt dışında pratik staj yönetimine yardımcı olmak; veya Uluslararası Tıp Öğrenci Birliği (AIMS) aracılığıyla uluslararası öğrencilerin toplum içinde meşgul.

elektronik belgelerin Kolaylık

gereksiz evrak önlemek için, biz çalışma uygulamaları, sınav kayıt, öğretim ve elektronik öğretim kaynaklarının değerlendirilmesi dahil olmak üzere birçok elektronik uygulamaları çalıştırmak.

Spor ve fitnes

Bir öğrenci olarak, bir tüm yıl boyunca spor kursları çeşitli yanı sıra yaz ve kış kurslarına katılma fırsatı var. Hostivař modern üniversite sporları merkezi aqua-aerobik, atletizm, basketbol, ​​Floorball, kano, yüzme, vücut geliştirme, voleybol, voleybol, golf, squash ve tırmanma için mükemmel olanaklar sağlar. Ayrıca kano, kayak ve bisiklet kursları ve deniz kenarında düzenlenen kurslar katılabilir.

Erişilebilir ve uygun fiyatlı öğrenci salonları

Prag yaşamak için harika bir yerdir ve ikamet Charles Üniversitesi öğrenci salonları şehir genelinde yer almaktadır. Öğrencilerimizin büyük çoğunluğu Břevnov Manastırı ve pitoresk parkın, sadece sekiz fakülte otobüsle dakika yürüme mesafesinde da yakınında bulunan Kajetánka Hall, kalmak. Komenského Hall ve Hvězda Hall uluslararası öğrenciler arasında popülerdir.

Konumlar

Prag

Address
Charles University in Prague
2nd Faculty of Medicine
V Úvalu 84
150 06 Praha 5 - Motol

Prag, Prag, Çek Cumhuriyeti

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin