Charles University Faculty of Medicine in Plzeň

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

A Pilsen Tıp, CU Fakültesi Prag saygıdeğer Charles Üniversitesi yedi fakültelerinden biridir. Bu Kararname ile kurulmuştur Hayır Başkan Edvard Beneš tarafından verilen 27 Ekim 1945 135. onun mütevazı başlangıcından itibaren, Pilsen Tıp Fakültesi, modern yurt dışında Çek Cumhuriyeti'nde her iki işletim ve 7814 doktor zaten mezun olan üniversite yanı sıra lisans çalışma programının 499 öğrenci haline geldi. öğretim yılı 2009/2010 yılında, 2032 öğrenci 427 yabancı hangi Fakültesi okudu.

Genel Tıp ve Diş Hekimliği - tıbbi çalışmalar iki temel çalışma programları ayrılır. Öğrenciler öğretim yılı 2004/2005 yılından beri Diş çalışma programı kabul edilmiş ve yavaş yavaş Stomatoloji çalışma programı yerini aldı. Genel Tıp altı yıllık çalışma programı; Diş programının çalışması, beş yıl sürer. biyoloji, biyofizik, anatomi, histoloji, fizyoloji ve biyokimya - İlk iki yıl teorik alanlara adanmıştır. Üçüncü ve dördüncü yıllarda bir kısmı klinik öncesi konularda çalışmaya odaklanmak - Patolojik Anatomi, Patolojik Fizyoloji, Mikrobiyoloji ve Farmakoloji ve Klinik konularda çalışmaya da başlar. son yıllarda tamamen klinik alanlarda odaklanmak.

Fakülte aynı zamanda yabancı kendini finanse öğrenciler için İngilizce öğretimi sağlar. Çalışma mezunları diplomalarını almak Prag, saygıdeğer Carolinum Salonu'nda gerçekleşen mezuniyet töreni sona erdi. Genel Tıp çalışma programı mezunları MUDr unvanını alırlar. (MD eşittir) ve Diş Hekimliği çalışma programı mezunları MDDr unvanını alırlar. (DMD eşittir). Sadece tıbbi uygulama için eğitimli öğrenciler; onlar da araştırma temelleri tanıtıldı ve bunların bağımsız araştırma çalışmalarına yol vardır.

onların çalışmaları sırasında, özellikle yaz tatillerinde öğrenciler öğrenim ve yurt dışında deneyim kazanmak için fırsat bir dizi var. Öğrencilerin yabancı kaynakları incelemek için gerekli olan, özellikle çünkü sadece bu nedenlerden dolayı, ancak, vurgu dil öğretimi üzerine yerleştirilir değil. Böylece, Latince yanı sıra, her öğrenci bir İngilizce inceleme ve bir daha yabancı dil geçmelidir.

Konumlar

Pilsen

Address
Univerzita Karlova v Praze
Lékařská fakulta v Plzni
Husova 3, 306 05 Plzeň

Pilsen, Plzeň Bölgesi, Çek Cumhuriyeti

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin