Charles University First Faculty of Medicine

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Prag, Tıp Birinci Fakültesi Charles Üniversitesi: Akademik Araştırmalar tüm değişmek üzere

Tıp Fakültesi birinci Neredeyse 1 200 personel ve 3 400 öğrenci ile Çek Cumhuriyeti'nde en büyük tıp fakültesi temsil eder. Bu Bohemya ve Kutsal Roma İmparatorluğu Charles İmparatoru Kralı 1348 yılında Dördüncü tarafından kuruluşundan itibaren Prag'daki Charles Üniversitesi ayrılmaz bir parçasıdır. Bunun gibi, aynı zamanda Orta Avrupa'nın en eski tıp fakültesidir.

Ancak, görkemli tarihi ve kurum başarılı ve rekabetçi hale getirmek için yeterli olacağını etkileyici kantitatif tedbirler değil sadece budur. Sonunda herhangi bir kurumun gelecekteki kar ve servis verilebilmesi için sorumlu olacak fikirler, insanlar, kapasiteleri ve yönetim olmalıdır. misyonumuzu gerçekleştirmek için, güç ve Fakülte araştırma programlarının canlılık değil, aynı zamanda ulusal pozisyonu ve uluslararası özlemlerini sadece yansıtmak için, aşağıdaki hedefleri teyit:

Avrupa tıbbi eğitim sisteminin dinamik bir bileşeni olarak Avrupa Araştırma Alanı'nın genel çerçevesi içinde öncü biyomedikal araştırmalar çalıştırmak için yerel toplumun değerli bir üyesi olarak kabul edilecek.

Bu içerikte:

Biz geleceğin tıp uzmanları öğretmek için Buradasınız: Biz lisans, lisansüstü ve en yüksek akademik kalite profesyonel programlar, uluslararası önemli burs peşinde, öğretilen ya Çek veya İngilizce dillerinde sağlar. Akademik mükemmellik, yaratıcılık ve entelektüel merak uyarılması bizim öğretim elemanlarının periyodik iç değerlendirmede son derece sıralamasında değerlerdir. Fakülte teşvik ve üstün araştırma kursiyerleri ve araştırma eğitim programlarını destekler.

Biz yeteneklerini aramak: Öğrencilerimiz Avrupa, Amerika, Asya ve Afrika ve çalışma programları genelinde alınırlar düzenli Avrupa'da ve ABD'de akredite edilmiştir.

Bilim hepimizin geleceği: Fakülte yoğun araştırma altyapısına yatırım yapıyor. Bizim laboratuvarlar uluslararası deneyim ve üne sahip hevesli personeli elinde olan hemen hemen bütün devlet-of-the-art teknolojileri yararlanın. bilimsel etkinliklere tarafından oluşturulan Finansman geçtiğimiz günlerde Fakültesi bütçesinin büyük bir çoğunluğunu temsil etmektedir.

ortak Avrupa resmini değiştirme: Fakülte kendisi araştırmacı ve doktorların "yerinde" diyalog yararlanır. Bizim araştırma ekipleri birlikte okul dışı kurumlardan diğer disiplinlerde araştırmacılarla birlikte, temel ve klinik bilimler arasındaki işbirliğini vurgulayan çoklu ulusal araştırma projelerinde yer almaktadır. Önemlisi, uluslararası ekipler ve AB projelerinde bizim nişan büyük oranda artar.

girişimciler içine bilim adamlarının Torna: Bizim sonuçları, temel klinik ve uygulamalı araştırma olağanüstü bağlılığını göstermektedir. Üniversite yönetimi ile birlikte Fakülte liderlik teknoloji transferi standart prosedürler oluşturur ve mevcut Avrupa kurallara uygun akademi-sanayi irtibat kazan-kazan.

Ar-Ge topluluk sınırlarının ötesinde: Fakülte uzmanlar düzenli olarak halk sağlığı bilincini arttırmak toplum içinde ve kendi tarafında bilim yaygınlaşması katılmaktadırlar. gazeteciler ve medya ile işbirliği içinde, bizim doktorlar ve araştırmacılar önemli kamu tıp sorunlarına odaklanan değil, aynı zamanda, temel bilimsel gerçekleri yaymak fen işleri ve nasıl gelişeceğini açıklamaya yardımcı olmaktadır. Vizyonumuz geniş anlamda bilgiye dayalı bir toplum inşa yardımcı olmaktır.

Fakülte

A Tıp Fakültesi birinci Prag'daki Charles Üniversitesi kurucu dört fakültelerinden biridir. Tıp Birinci Fakültesi dünyada on beş eski tıp okulları arasında 1348 saflarında kurdu.

Fakültemiz öğretim ve araştırma klinik özellikleri ile temel bilimler tam mesafeden tıp ve sağlık mesleklerinin neredeyse tüm yelpazesini kapsar. Bazı disiplinler ulusal düzeyde okulumuza özeldir. Biz modern ve samimi bir şekilde gelecek tıp doktorlarına, bilim adamları ve sağlık uzmanları hazırlamak. Biz öğretim değil, aynı zamanda bir araştırma kurumudur sadece olduğundan, eğitime en modern bulguları ve teknoloji getirmek.

Tıp Birinci Fakültesi Üniversite eğitimi birkaç farklı lisans programları sunmaktadır. Öğrencilerin büyük sayı (bir MD derecesi yol açar) Genel Tıp veya Diş Hekimliği beş yıllık bir program (DMD derecesi veren) bir altı yıllık bir program izlemektedir.

Bu iki klinik programlar İngilizce ve Çek dillerinde hem de sunulmaktadır. sağlık mesleklerinin (örneğin hemşirelik ve diğer uzmanlık) diğer üç yıllık dört lisans programları, sadece Çek dilinde bugüne kadar sunulan yüksek lisans seçeneği ile bazı vardır. İngilizce sunulan en özellikleri ile canlı doktora programı da vardır. Biz de onların yönetim kurulu sınavlarına doktorlar hazırlar. Lisansüstü öğrenciler için çeşitli ücret tabanlı programlar olduğunu da not etmek önemlidir. Bizim öğretim tesisleri laboratuarlar, çalışma odaları ve bilgisayar odaları ile oditoryum ve seminer odaları, modern ve konforlu. Çoğu öğretim tesisleri Karlovo náměstí'nin, IP Pavlova ve Albertov yakın, Prag'ın merkezinde tarihi binalarda yer almaktadır. Klinik (pratik) eğitim Motol Hastanesi, Thomayer Hastanesi, Hastane Na Bulovce ve Genel Askeri Hastanesi'nde bazı klinik rotasyonlar, çoğunlukla genel Üniversitesi Hastanesi'nde meydana gelir.

Mezunlarımız kolaylıkla Çek Cumhuriyeti'nde istihdam ve dünyanın geri kalanını bulmak. (1997 ve 2015 yılları arasında) 640 mezunlarının% 99,7 mezuniyet 6 ay içinde yerleşim bulundu.

Konumlar

Prag

Address
Charles University in Prague, First Faculty of Medicine
Kateřinská 32
121 08 Prague 2
Czech Republic

Prag, Prag, Çek Cumhuriyeti

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin