önleme ve sağlık yönetimi (ba) için lisans

Genel

Program açıklaması

Önleme yeni bir trend değil, ama o faydalar getirebilir sosyal ve kurumsal düzeylere giderek açıktır. Böylece koruyucu önlemler gerçekten değerli yatırımlar, profesyonel kavramları ihtiyacı var.

Program Lisans önleme ve sağlık yönetimi (B. A.) başarıyla önlenmesi ve sağlığın teşviki için bir uzman olarak kendini kurmak için tüm beceri ve yeteneklerini sağlar. profesyonel bilgilere ek olarak etkili planlama ve genel sağlık yararına önlenmesi kavramların etkin bir şekilde uygulanması için uzaktan eğitim geleceğe yönelik yetkinlikleri ile güvence altına: Sen önleme yönetimi hakkında bilgilerin yanı sıra hedeflenen ve risk grubu özel önlemler, sağlık, psikolojik uzmanlık ve Sağlık pazarlama bilgi kazanacaklardır. Uygun uzmanlığı ile birlikte suretle kazanmış oldukları yönetim becerileri aranılan sektöründe çalışanlar yapar.

Anahtar nitelikler

Toplumumuz giderek artan sağlık harcamaları ile karşı karşıya. Bu demografik değişim, diğer taraftan sözde yaşam tarzı sigara, alkol, egzersiz ve sağlıksız beslenme eksikliği riski kaynaklanmaktadır. bu zorlukların doğru kullanımı iyi bu karmaşık görevler için eğitilmiş olması gerekir önleme ve sağlık yöneticileri için büyük bir potansiyele sahiptir. Uzaktan eğitim önleme ve sağlık yönetimi (B. A.) Eğer önleme stratejileri ve eylem ve belirli ekonomik ve yönetim know-how alanlarının bilginin yanı sıra verir. Sizin yeterlilik Artı:

  • farklı düzeylerde önleme öneminin sofistike bir anlayış
  • önleme gereksinimleri, hedef grupların ve ihtiyaçları Bakış
  • tasarım olanakları önleme yönetimi ve sağlığın teşviki kullanılan kurulan anlayışlar
  • eylemlerin değerlendirilmesi kapsamlı sağlık ekonomik bilgi
  • sağlıkla ilgili projelerin tasarım ve kontrolü için Yönetim Becerileri

Çalışma içerikleri

önleme, ekonomik ve sosyal potansiyelini kullanmak için, özel eğitimli yöneticileri umut vericidir bireysel hedef grupların ihtiyaçlarını karşılamak için nelerin gerekli olduğunu tespit edebilirsiniz aranır. Lisans önlenmesi ve sağlık yönetimi müfredat (B. A.) sistematik olarak sağlık sektörünün piyasa ihtiyaçlarına içindir.

Bir ile hands-on müfredat size APOLLON Üniversitesi'nde önleme tedbirleri, formüle uygulamak yeteneği, kalite güvencesi ve kontrol edilmesini sağlamak. Eğer mümkün, böylece önleme tedbirlerinin etkinliği ve verimliliği sistematik artırmak ve böylece ideal sorumlu pozisyonları için donatılmıştır. Ön planda deneyimli önleme ve sağlık yöneticileri için akademik yolları üzerinde hak özel ders içeriğinin benzersiz bir kombinasyonu:

  • Sağlık Psikolojisi
  • İşyeri Sağlık Teşviki
  • kronik hastalıklar hakkında arka plan bilgisi
  • Sağlık Önerileri - aynı zamanda online medya

kabul şartları

lisans çalışmaları kabul şartları Yükseköğretim Kanunu Bremische (BremHG) tarafından düzenlenir. Sonra lise diploması olmayan belirli koşullar altında öğrenim görebilirler.

bazal

her zaman

Mezuniyet

Onlar Sanat uluslararası kabul görmüş Lisans (B. kazanmak A.) önlenmesi ve sağlığın teşviki ve geliştirilmesi Bölümü. Bu derece size sektöre özel uzmanlığa sahip bir profesyonel sağlık destekleyiciler yapar.

Çalışma süresi

Kontrol 36 ay veya 48 ay (180 kredi) çalışma.

Test çalışması

APOLLON Hochschule kayıt olarak ücretsiz olarak eğitim 4 hafta test edebilirsiniz. Bu süre içinde, herhangi bir zaman geri almaları da giriş yapabilirsiniz. sonra hiçbir maliyeti sizin için ortaya çıkar.

akreditasyon

lisans programıdır Prävention- ve Sağlık Yönetimi (B. A.) Kalite güvence ve çalışma programları ve kurumların (FIBAA) akreditasyonu için Uluslararası Ajansı tarafından onaylanmıştır.

Ücretsiz uzantısı

seçilen çalışma varyant (18 veya 24 ay)% 50 kadar. http://www.apollon-hochschule.de/redirect.php?id=1242

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Seit ihrer Gründung im Herbst 2005 hat sich die staatlich anerkannte APOLLON Hochschule der Gesundheitswirtschaft auf Fernstudiengänge (Bachelor, Master und Zertifikatskurse) für das Gesundheitswesen ... Devamını oku

Seit ihrer Gründung im Herbst 2005 hat sich die staatlich anerkannte APOLLON Hochschule der Gesundheitswirtschaft auf Fernstudiengänge (Bachelor, Master und Zertifikatskurse) für das Gesundheitswesen spezialisiert. Die mehrfach ausgezeichnete Hochschule mit Sitz in Bremen gehört zur leistungsstarken Klett Gruppe, zu der auch die Euro-FH gehört. Die junge Hochschule freut sich über zahlreiche Auszeichnungen wie z.B. "beliebteste Fernhochschule" und "Fernkurs des Jahres 2014"... Daha Az
Almanya Çevrimiçi