Çocuk Kamu Sağlığı Yüksek Lisansı

Genel

Program açıklaması

Kursa Genel Bakış

Çocuk Halk Sağlığı Yüksek Lisans derecesi ile bebek, çocuk ve aile sağlığı üzerinde etkisi olan birbiriyle ilişkili birçok faktörü inceleyin.

Perinatal sağlık, beslenme ve bağışıklama gibi konuları kapsayan Birleşik Krallık'ta ve uluslararası alanda 0-11 yaş grubundaki çocuklarla ilgili mevcut halk sağlığı politikasını destekleyen kanıt tabanını keşfedeceksiniz.

Çalışmalarınız, çocukların uzun vadeli eğitim ve duygusal gelişimlerini etkileyen biyolojik, psikolojik ve sosyal etkileri ve bunları destekleyebilecek halk sağlığı politikaları ve müdahalelerini kapsayan entegre bir yaklaşım sergileyecektir.

Çalışmalarınız boyunca, işverenler tarafından değer verilen kritik araştırmaları ve analitik becerileri geliştirecek ve profesyonel yansıtıcı uygulama teknikleri geliştireceksiniz.

Neden Swansea'da Çocuk Halk Sağlığı?

Üniversitemiz İnsan ve Sağlık Bilimleri Fakültesi'ne dayanarak, disiplinler arası bağlantılar kurmak için birçok fırsat sunan farklı bir öğretim ve araştırma ortamından yararlanacaksınız.

2014-2021'deki en son Araştırma Mükemmelliği Çerçevesi'ne göre, kolejde yapılan araştırmaların% 75'inden fazlası uluslararası veya dünya lideriydi.

Avrupa'daki ve dünyadaki profesyonel uygulamalarla ve akademik araştırma ağlarıyla güçlü bağlarımız var, bu nedenle öğreniminiz en son politika ve uygulama gelişmelerinden haberdar ediliyor.

Çocuğunuz Halk Sağlığı Deneyimi

Akademik kadromuz, halk sağlığı, psikoloji, sosyoloji, ebelik ve çocuk bakıcılığı gibi çok çeşitli araştırma alanlarında faaliyet göstermektedir ve rakipsiz bir akademik mükemmellik ve mevcut politika ve uygulama uzmanlığı karışımı sunmaktadır.

İngiltere'de lisansüstü öğrenci memnuniyeti için ilk sırayı alan bir üniversiteye katılacaksınız (What Uni 2017).

Çocuk Halk Sağlığı Kariyerleri

Çocuk Halk Sağlığı alanındaki yüksek lisans yeterlilik dereceniz aşağıdakiler dahil kamu, özel ve üçüncü sektörlerde bir dizi kariyer fırsatı açar:

 • Çocuk ve gençlerin hizmetleri
 • Araştırma
 • Yerel, ulusal ve uluslararası politika geliştirme
 • Eğitim
 • Beslenme

Giriş koşulları

Bu kursa başvurmak için ihtiyacınız olacak:

 • İlgili bir disiplinde UK 2.2 (veya üstü) derecesi (örneğin hemşirelik, ebelik, çocukluk çalışmaları, eğitim, psikoloji, sosyoloji, ruh sağlığı)
 • Eğer bir lisans dereceniz yoksa, konuyla ilgili önemli bir iş deneyimine sahip olmalısınız (kabul öğretmen bu deneyimin programla ilgili uygunluğunu değerlendirecektir)
 • Ayrıca, bir görüşmeye katılmanız istenebilir ve bir Önceden Açıklama ve Engelleme Hizmeti (DBS) Kontrolünden geçmeniz istenecektir (daha önce Adli Kayıt Bürosu veya CRB, Kontrol).

Uluslararası başvuranlar

 • İngilizce dil gereklilikleri: Programı başlatmadan önce tüm alanlarda asgari 6.0, ya da Üniversite onaylı bir eşdeğerde minimum IELTS 6.5'e sahip olmanız gerekir.

Kariyer ve İstihdam

Kariyer ve İstihdam Swansea İş Bulma Akademisi (SEA), kariyer yolculuğunuzun her aşamasında size parlak bir gelecek inşa etmenize yardımcı olacak.

Kariyer destek hizmetlerimiz şunları içerir:

 • İstihdam atölyeleri, işveren görüşmeleri, ısmarlama olaylar ve kariyer fuarları
 • Profesyonel nitelikli kariyer danışmanlarından bireysel tavsiye ve rehberlik
 • İş, staj, iş yerleştirme ve gönüllü fırsatları bulma konusunda yardımcı olun
 • Çok çeşitli kariyer yönetimi konularında bilgi kaynaklarına erişim
 • Öğrenci staj fırsatlarını ve Öğrenci Toplumu / Kulüp etkinliklerini desteklemek için finansman.

Ayrıca, mezun olduktan sonra iki yıl boyunca Swansea University Mezunları için yardım ve tavsiyede bulunuyoruz.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Swansea University is a research-led university that has been making a difference since 1920. The University community thrives on exploration and discovery, and offers the right balance of excellent t ... Devamını oku

Swansea University is a research-led university that has been making a difference since 1920. The University community thrives on exploration and discovery, and offers the right balance of excellent teaching and research, matched by an enviable quality of life. Daha Az